Vukadinović kaže da je formiranje Anketnog odbora izuzetno pozitivno za Crnu Goru, te da će rad tog skupštinskog tijela biti od nemjerljivog značaja.
„Čini se da je postignuta saglasnost između parlamentarne većine i opozicije, jer je opozicija dobila ono što je tražila, odnosno predsjednika Anketnog odbora. Svakako ne bi bilo dobro da se rad odbora svede na politička prepucavanja, te da se ne koristi u predizborne svrhe, imajući u vidu izbore koji slijede. Ovaj odbor treba da radi zbog građana, jer mnogi žele da znaju istinu o takozvanim „crnim trojkama“, napadima i ubistvima, jer još mnogo toga ne znamo, pa čak ni njihove počinioce”, rekao je on.
Dodaje da će biti posebno zanimljivo gledati dinamiku između predsjednika Anketnog odbora Andrije Nikolića iz redova Demokratske partije socijalista, i njegovog zamjenika, lidera Demokratske narodne partije Milana Kneževića.
„Predsjednik Anketnog odbora će vjerovatno pokušati da amortizuje određene stvari, pa možda i da ih zataškava ako se direktno tiču njegove partije. S druge strane, potpredsjednik odbora će nastojati da te iste stvari favorizuje, jer o njima zna jako puno, budući da je bio predsjednik odbora za bezbjednost u prethodnom periodu. Mnogo informacija je dolazilo do njega”, naveo je on.
Ipak, predsjednik Anketnog odbora neće imati previše prostora za kreiranje opstrukcija, smatra Vukadinović.
„Predsjednik Anketnog odbora je samo jedan među desetak članova…. Ovo pokazuje da je parlamentarna većina željela da na još veći nivo demokratskih procesa podigne jedno bolno pitanje koje pogađa mnoge građane Crne Gore. A sve i da ih ne pogađa, građani svakako trebaju da znaju šta im se moglo desiti ukoliko nisu bili poslušnici bivšeg režima”, poručio je on.
Vukadinović naglašava da učesnici političkih procesa u Crnoj Gori moraju shvatiti da opstrukcijama ne postižu bilo šta pozitivno za državu i građane.
„Oni zapravo time doprinose samo nazatku demokratije, a ne unapređnju demokratskih procesa koji su u ovom trenutku jako potrebni Crnoj Gori. Ako učestvujete u radu jednog tijela, a drugog ne, to samo pokazuje nesposobnost da se uhvatite u koštac sa ozbiljnim problemima”, pojašnjava.
Podsjećamo, pored Nikolića i Kneževića, članovi Anketnog odbora su i Gordan Stojović, Andrija Mandić, Momčilo Leković, Bogdan Božović, Oskar Huter, Nikola Zirojević, Filip Adžić i Vladimir Dobričanin.




