Riječ je o razaraču koji je ranije korišćen u borbenim operacijama na Bliskom istoku, prenosi Anadolija, a koji je u subotu napustio pomorsku bazu u Jorktaunu u Virdžiniji i krenuo ka zoni Sjeverne komande SAD.
Taj region obuhvata kontinentalni dio SAD, Aljasku, Kanadu, Meksiko i okolne vode do oko 500 nautičkih milja.
Kako se obrazlaže, ta raspodjela je dio napora administracije Donalda Trampa da osigura južnu granicu zemlje.
Komandant Sjeverne komande, Gregori Guilot naveo je da raspoređivanje mornaričkog razarača “doprinosi misiji Sjeverne komande SAD na južnoj granici kao dio koordinisanih napora Ministarstva odbrane koji su u skladu s predsjedničkom izvršnom naredbo”.
Guliot je rekao da pomorski kapacitet tog razarača poboljšava sposobnost zaštite teritorijalnog integriteta, suvereniteta i bezbjednosti SAD-a.
Zvaničnici američke odbrane saopštili su ranije da će razarač imati mali tim pripadnika Obalske straže, što bi potencijalno omogućilo brodu da učestvuje u zadržavanju migranata na moru.











