„Njegov mandat biće nastavak borbe za pravdu, razvoj i društvo bez podjela“

Mandić: Sve oči su uprte u Nikšić i u Marka Kovačevića

Predsjednik Nove srpske demokratije Andrija Mandić i predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević danas su posjetili Grahovo, gdje su, na tribini pred brojnim mještanima, uputili jasnu poruku – vrijeme je za novo jedinstvo, bratsko pomirenje i ravnomjeran razvoj svih krajeva Nikšića.
Foto: ZBNK

Na tribini su govorili i kandidati za odbornike koji su istakli značaj jedinstva političkih subjekata koji se zalažu za očuvanje tradicionalnih vrijednosti, unapređenje ruralnih područja i dalji razvoj opštine Nikšić u cjelini.

Prisutnima se obratio i ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Vladimir Joković, koji je podsjetio na snažnu ekspanziju Nikšića tokom osamdesetih godina prošlog vijeka, koja je bila potpuno zaustavljena dolaskom DPS-a na vlast. Joković je naglasio da je Nikšić, zahvaljujući Marku Kovačeviću, ponovo krenuo putem razvoja.

Funkcioner Nove srpske demokratije Milutin Đukanović, istakao je da ovaj grad danas bilježi najveći broj zaposlenih u posljednjih 35 godina. On je naglasio i da je Crna Gora jedina zemlja u Evropi u kojoj nije došlo do poskupljenja električne energije.

Predsjednik Nove srpske demokratije Andrija Mandić istakao je značaj Nikšića kao simbola promjena u Crnoj Gori.

„Sve oči su uprte u Nikšić, a posebno u vašeg sugrađanina Marka Kovačevića, koji je u protekle četiri godine pokazao kako izgleda odgovorno i narodno rukovodstvo. Istraživanja pokazuju da će naša koalicija, predvođena Kovačevićem, biti najjača na ovim izborima. Njegov mandat biće nastavak borbe za pravdu, razvoj i društvo bez podjela“, kazao je Mandić.

On je siguran da Crna Gora može naprijed samo ako se izgrađuje na povjerenju, sistemskim rješenjima i iskrenoj borbi protiv korupcije, ali i na bratstvu i uzajamnom poštovanju.

„Nema napretka ako se narod dijeli. Moramo stvarati ambijent u kojem će svaki građanin imati šansu, bez straha i bez pritiska“, dodao je Mandić.

Predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević izrazio je ponos što potiče iz Grahova – kraja slavne istorije i velikog karaktera.

„Ponosan sam što sam vaš. Sa vama smo vodili najteže bitke i uvijek izlazili kao pobjednici. To što smo istrajali uprkos brojnim udarima govori o snazi koju Grahovo i Nikšić nose u sebi“, kazao je Kovačević.

On je najavio i niz infrastrukturnih projekata koji će se realizovati u ovom kraju:

„Uvodimo novu energetsku etapu kroz izgradnju solarnih elektrana. Završili smo vodovod u Gornjem grahovskom polju, u toku je izrada idejnog rješenja za vodovod u Vilusima, a uskoro počinje i rekonstrukcija glavnog puta kroz ovo naselje.“

Osvrćući se na ranije izjave bivšeg predsjednika Crne Gore Mila Đukanovića, Kovačević je istakao da poruke podjela i međusobnih sukoba ne smiju dolaziti iz Grahova – mjesta koje simbolizuje otpor, čast i bratstvo.

„Svjedoci ste da su upravo odavde, iz Grahova, slate poruke koje prizivaju neslogu među narodom. To nije mjesto za takve riječi, niti Grahovo zaslužuje takvu retoriku. Ali, i to nam je pokazalo ko je ko, šta zastupa, i gdje mu je mjesto u političkoj prošlosti. Na nama je da 13. aprila pošaljemo poruku drugačije Crne Gore – slobodne, složne i okrenute budućnosti“, jasan je Kovačević.

Kovačević je posebno naglasio važnost bratske sloge u vremenu izazova.

„A braća nikad više ni na Grahovu, ni bilo gdje u Nikšiću i u Crnoj Gori neće jedni drugima vaditi oči i neće jedni na druge kidisati. U to ime draga braćo i sestre, u ime bratskog pomirenja, sloge i ljubavi, u nedjelju: Zna Nikšić! Nastavljamo! Broj 10!“

Podijelite članak
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
u višem sudu u podgorici nastavljeno suđenje navodnim švercerima cigareta

Perić: Nakon hapšenja su mi prijetili “betoniranjem” u Spužu ako ne potvrdim sve za Stanaje

Odbacujući optužbe da je član navodne kriminalne grupe koju su, tvrde u Specijalnom državnom tužilaštvu, formirali bivši policijski i službenik...
13:50
presuda sutkinje višeg suda u podgorici vesne kovačević

Ubistvo Šćepana Roganovića: Mili Bajramović osuđen na 40 godina zatvora

Presudu je izrekla sutkinja Višeg suda u Podgorici Vesna Kovačević pred čijim tročlanim vijećem se vodio postupak protiv kriminalne grupe...
14:18
nastavljeno suđenje bivšem čelniku vladinog resora poljoprivrede i ruralnog razvoja

SVJEDOK: Simović nije jedini ministar s kojim sam se srijetao po restoranima

Nakon upornog insistiranja tužioca Siniše Milića da kaže sa kim se od ministara još susretao, taj svjedok je kazao da...
12:51
završen postupak protiv optuženih za teško krivično djelo u herceg novom

Danas presuda za ubistvo Roganovića: SDT traži 40 godina zatvora za Milija Bajramovića

Tužilac Siniša Milić ranije je sudu predložio da na jedinstvenu kaznu od 40 godina zatvora osudi nedavno uhapšenog Milija Bajramovića,...
07:10