Ohrabruje poruka Adžović da se ništa neće graditi bez saglasnosti opštine

Đeka: Ovo je tema koja nas zabrinjava, ali ja uvijek vjerujem da ćemo naći dogovor

Ministar za ljudska i manjinska prava Fatmir Đeka kazao je u emisiji "Budimo budni" na TVCG da ga ohrabruje poruka ministarke javnih radova Majde Adžović koja je juče u Skupštini Crne Gore istakla da se ništa neće graditi ukoliko je lokalna samouprava protiv.
Fatmir Đeka

Komentarišući sporazume sa Ujedinjenim Arapaskim Emiratima, koje je Skupština Crne Gore juče usvojila, Đeka kaže da bi bilo suludo da Vlada radi protiv interesa bilo koje opštine.

“Tema o sporazumima sa UAE traje već mjesec dana. SO Ulcinj je više puta konstatovala da ne prihvata taj megaprojekat, uslijedili su protesti, a priključio se i NVO sektor. Ima tu raznih aspekata koji su se pominjali, od Solane do zaštićenih područja. Ono što me ohrabrilo sinoć, a to je da je predstavnik Vlade (ministarka javnih radova Majda Adžović) u parlamentu rekao da mi (Vlada) nećemo ići protiv bilo koje lokalne samouprave, već da će svaki projekat biti usklađen sa lokalnom samoupravom. To je neki dobar znak, ali ostaje da vidimo šta će se odvijati nadalje”, istakao je Đeka.

Govoreći o Vladi Crne Gore i tome da li njegova partija podržava politiku koju sprovodi Vlada, Đeka kaže da je mnogo toga u prošlosti postignuto na predlog Vlade.

„Mi do sada nijesmo imali nijedan problem i sve što je bilo predloženo od Vlade, ako se sjećate, od popisa stanovništva, kad smo imali konsenzus, imali smo izbor sudija Ustavnog suda, Sudskog savjeta… Ovo je tema koja nas zabrinjava, ali ja uvijek vjerujem da ćemo naći dogovor, i ono juče me ohrabrilo. I bilo bi suludo da Vlada ide protiv potreba i vizije opštine, jer mi imamo plan koji je na snazi – PUP – na osnovu kojeg može da se radi“, istakao je on.

Govoreći o postignutim rezultatima u resoru kojim upravlja, kaže da se radi punom parom.

„U našem ministarstvu radimo punom parom. U oblasti ljudskih i manjinskih prava očekujemo Zakon o zaštiti jednakosti i zabrani diskriminacije. To je veoma važan zakon, on će poslije usvajanja imati implikacije i na neke druge zakone koji će morati da se izmijene, ali to je jedan od ključnih elemenata koji je važan za poglavlja 19 i 23. U našem ministarstvu imamo i šest strategija: za ljudska prava, inkluziju Roma, manjine, rodnu ravnopravnost, interkulturu i strategiju za zaštitu jednakosti OSI. To je šest strategija i uspjeli smo da budemo u vrhu ministarstava koja su završila sve obaveze predate u planu rada Vlade. Čekamo jedino još mišljenje iz Brisela koje bi trebalo da bude brzo“, istakao je Đeka.

Podijelite članak
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
presuda sutkinje višeg suda u podgorici vesne kovačević

Ubistvo Šćepana Roganovića: Mili Bajramović osuđen na 40 godina zatvora

Presudu je izrekla sutkinja Višeg suda u Podgorici Vesna Kovačević pred čijim tročlanim vijećem se vodio postupak protiv kriminalne grupe...
14:18
nastavljeno suđenje bivšem čelniku vladinog resora poljoprivrede i ruralnog razvoja

SVJEDOK: Simović nije jedini ministar s kojim sam se srijetao po restoranima

Nakon upornog insistiranja tužioca Siniše Milića da kaže sa kim se od ministara još susretao, taj svjedok je kazao da...
12:51
završen postupak protiv optuženih za teško krivično djelo u herceg novom

Danas presuda za ubistvo Roganovića: SDT traži 40 godina zatvora za Milija Bajramovića

Tužilac Siniša Milić ranije je sudu predložio da na jedinstvenu kaznu od 40 godina zatvora osudi nedavno uhapšenog Milija Bajramovića,...
07:10
NAJBOLJA SPORTISTKINJA CRNE GORE ZA 2025. GOŠĆA EMISIJE "DRUGA STRANA MEDALJE"

VIDEO – Berišaj za ADRIU: Olimpijske igre su moj san

Otkad zna za tekvondo, kaže, prati najveće olimpijske i svjetske prvake. Jedan od njenih idola je Milica Mandić, dvostruka olimpijska prvakinja...
07:00