Foto: Filip Filipović/Adria.tv
Pregledi: 1
Apel roditeljima da pričaju sa djecom

UP: Dojave o bombama usmjerene na škole u kojima se polaže eksterna matura

Povodom učestalih dojava o postavljenim bombama u školama, iz Uprave policije apeluju da roditelji razgovaraju sa svojom djecom o ozbiljnosti ovog problema, te da prate njihove aktivnosti u sajber prostoru, jer su, kako su naveli, počinioci ovih krivičnih djela u prethodnom periodu uglavnom bili maloljetnici.
Izvor:
Adria.tv
| 08-05-2025 09:05:45
[echo_view_count]
podijelite:

“U okviru preventivnih aktivnosti, Uprava policije je uspostavila standardna postupanja koja podrazumijevaju redovne procjene rizika u saradnji sa školama, zaštitarskim službama i policijskim službenicima. Stalna prisutnost policije i diverzioni pregledi doprinose maksimalnoj bezbjednosti svih koji borave u školskim objektima”, kazali su iz policije.

Kako su istakli, na osnovu dosadašnjih iskustava, evidentno je da su česte dojave usmjerene ka školama gdje se polaže eksterna matura ili slične provjere znanja, s ciljem odlaganja nastave.

“Zajednički nam je cilj da ovakve situacije rješavamo brzo, uz minimalan uticaj na nastavni proces i osjećaj sigurnosti učenika. Kako su u prethodnom periodu počinioci ovih djela bili maloljetnici, pozivamo roditelje da razgovaraju sa svojom djecom o ozbiljnosti takvog ponašanja i da obrate pažnju na njihovu aktivnost u sajber prostoru budući da je njihova uloga u ovom segmentu od izuzetnog značaja”, dodaju iz policije.

Kako su kazali, policija – Grupa za visokotehnološki kriminal u saradnji sa tužilaštvom preduzima sve mjere s ciljem otkrivanja i procesuiranja odgovornih lica.

“Zajedničkim djelovanjem možemo spriječiti zloupotrebe i obezbijediti sigurno školsko okruženje”, zaključuju u saopštenju.

POVEZANE VIJESTI
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare
IZDVAJAMO