Tokom razgovora, kako je saopšteno, konstatovano je da su odnosi između Crne Gore i Jermenije dobri i prijateljski, te da predstavljaju kvalitetnu osnovu za dalje unaprjeđenje bilateralne saradnje.
“Istaknuto je da planirane i realizovane aktivnosti u okviru političkog dijaloga i razmjene posjeta na visokom nivou potvrđuju obostranu posvećenost sveukupnom jačanju međudržavnih veza. Na sastanku je istaknuto da je Jermenija prepoznata kao promoter ideje „malih pametnih država“, kroz kreiranje inovativnih, tehnoloških rješenja, što dodatno otvara prostor za saradnju u oblastima energetske tranzicije, kreativnih tehnologija, digitalnih usluga i solarne energije”, navedeno je u saopštenju.
Sagovornici su se posebno osvrnuli na proces evropske integracije, koji uživa široku podršku u jermenskom društvu.
Kako je navedeno, Ibrahimović je pozdravio napore Jermenije na ovom planu i čestitao na izboru za državu domaćina Samita Evropske političke zajednice (EPC) 2026. godine, ocijenivši da je to značajan podsticaj za ostvarivanje njenih integracionih aspiracija.
Ministar je istakao i da je Crna Gora prepoznata kao lider u procesu evropske integracije, te da je cilj da do 2028. postane punopravna članica Evropske unije – realan i ostvariv.
“Bilo je riječi i o drugim regionalnim i globalnim temama, a obostrano je potvrđena posvećenost daljoj izgradnji sadržajnih bilateralnih odnosa, uz jasan fokus na evropsku budućnost, ekonomski razvoj i tehnološki napredak obje države”, saopšteno je.




















