Uprava policije

Uhapšen državljanin Kosova, osumnjičen da je zapalio bakarne kablove u barskom naselju i izazvao požar

Državljanin Kosova, Shehu Liridon (38) uhapšen je zbog sumnje da je rano jutros u barskom naselju Zaljevo izazvao požar. Iz Uprave policije je saopšteno da su u kratkom roku identifikovali, a potom i priveli kosovskog državljanina.

“Dežurnoj službi Odjeljenja bezbjednosti Bar prijavljeno je danas oko 11:30 časova da je u mjestu Zaljevo došlo do izbijanja požara kojim je zahvaćeno nisko rastinje. Odmah po prijemu prijave, na lice mjesta su upućeni pripadnici Službe zaštite i spašavanja koji su lokalizovali požar. U vezi sa navedenim događajem, obaviješten je državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Baru, po čijem nalogu je izvršen uviđaj na licu mjesta”, navedeno je iz Uprave policije.

Na osnovu preduzetih brojnih kriminalističko-operativnih aktivnosti, policijski službenici su u kratkom roku identifikovali, a potom i pronašli kosovskog državljanina Shehu Liridon (38), koji je doveden u prostorije Odjeljenja bezbjednosti Bar radi prikupljanja obavještenja.

“S.L. je, kako se sumnja, jutros oko sedam- časova otišao u naselje Zaljevo gdje je na zemljanoj podlozi zapalio bakarne kablove čime je izazvao požar na niskom rastinju, koji se ubrzo otrgao kontroli, nakon čega je S.L. pobjegao sa lica mjesta”, navedeno je u saopštenju.

Po nalogu postupajućeg državnog tužioca, S.L. je uhapšen zbog sumnje da je izvršio krivično djelo izazivanje opšte opasnosti i on će, uz krivičnu prijavu, biti sproveden na dalju nadležnost tužilaštvu.

“Službenici Uprave policije nastavljaju sa preduzimanjem intenzivnih represivnih aktivnosti usmjerenih na identifikaciju i procesuiranje lica odgovornih za ugrožavanje opšte bezbjednosti”, zaključeno je u saopštenju.

Podijelite članak
zbog iznude i mučenja hrvatskog biznismena

“Kavčani” osuđeni u Beču: “Sve je to fotošop i vještačka inteligencija”

Jedan hrvatski biznismen je u martu 2020. godine bio namamljen u Beč, gdje je u jednom apartmanu u centru grada...
17:34
U VIŠEM SUDU U PODGORICI NASTAVLJENO SUĐENJE NAVODNOJ KRIMINALNOJ GRUPI ZORANA LAZOVIĆA

Svjedočenje bivšeg šefa kriminalistike: Bili smo u šoku kad je Saša Čađenović uhapšen

On je svjedočio u postupku protiv nekadašnjeg policijskog funkcionera Zorana Lazovića, optuženog da je na čelu kriminalne grupe u kojoj...
13:05