Vučić je sa Montenegrom razgovarao o ključnim temama Samita, kao i o očuvanju mira i stabilnosti na evropskom kontinentu, energetskoj bezbjednosti i boljem povezivanju regiona.
„Razmijenili smo stavove o jačanju saradnje u oblasti sajber-bezbjednosti i zaštite kritične infrastrukture, kao i o izazovima migracija i potrebi bolje koordinacije naših službi u okviru evropskih formata“, napisao je Vučić na Instagramu, pa dodao:
„Posebnu pažnju posvetili smo bilateralnim odnosima Srbije i Portugalije. Istakao sam da vidimo prostor za intenziviranje političkog dijaloga i jačanje ekonomske saradnje. Uvjeren sam da ćemo zajedničkim naporima doprinijeti dodatnom produbljivanju partnerstva Srbije i Portugalije. Srbija ostaje pouzdan partner svima koji se zalažu za mir, prosperitet i bolji život svih građana Evrope“, poručio je Vučić.





















