Legendarni centarfor ponosan na svoje porijeklo

“Vas 50.000 mi viče da sam cigan jer sam sa Balkana”: Zlatan pogledao voditeljku u oči i održao lekciju

Zlatan Ibrahimović ispričao je voditeljki Silviji Tofanin kako se suočavao sa rasizmom u njenoj Italiji samo zbog svog porijekla. I pored svega što je uradio, nisu mogli da mu oproste što je sa Balkana.

Zlatan Ibrahimović je rođen u Švedskoj, igrao je za Švedsku, kaže da se osjeća kao Šveđanin, međutim ima u njemu “nešto” balkansko što je napravilo razliku – da bude jedan od najboljih fudbalera 21. vijeka. Često je Ibrahimović isticao da ga je baš porijeklo, uz koje je išla i nemaština, formiralo kao ličnost i to mu neki nisu nikada oprostili, pa su pokušavali na taj način da ga uvrijede.

“Cigane, cigane, cigane…”, skandirali su mu gotovo u svakoj zemlji u kojoj je igrao, a najviše u Italiji gdje je igrao za čak tri kluba, ona najveća. Malo je onih koji mogu da se pohvale da su nosili dres Juventusa, Intera i Milana, još manje onih koji su ostavili trag u njima, međutim ni popularnost nije mogla da zaustavi rasističke povike s tribina.

Najgori od svih bili su navijači Rome koji su mu čitav meč na stadionu “Olimpiko” 2021. godine skandirali ove pogrdne riječi, a sada je Zlatan Ibrahimović u italijanskoj emisiji “This is Me” objasnio voditeljki Silviji Tofanin šta misli o njenim zemljacima.

“Sjećam se tog dana, 50.000 ljudi je vikalo: ‘Zlatane, ciganine!’ i to posle mog gola. Pretvarao sam se da ne čujem, jer sam htio još više, jer su me na taj način motivisali. Kada sam bio na terenu i kada je mržnja bila usmjerena prema meni, igrao sam još jače, jer mi je bila potrebna motivacija”, ispričao je Zlatan Ibrahimović bez dlake na jeziku.

“Onda, kada je publika počela to da radi, pomislio sam: ‘Glasnije, glasnije, glasnije’. A onda me je sudija opomenuo, dao mi karton, što zaista ne razumijem”, prisjetio se Ibrahimović koji je ponosan na svoje porijeklo.

Podijelite članak
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare
obišao gradilište

Radulović: Na bulevaru Jaz-Tivat oko 300 radnika i 150 mašina, naredne sedmice biće asfaltirana još jedna dionica

“Danas na ovoj dionici imamo oko 300 radnika i oko 150 mašina. Sve ovo se čini kako bismo spremno infrastrukturno...
18:26
automobilom povrijedila dvije osobe ispred Hrama

Dvije i po godine zatvora za traume i trajni invaliditet

Panika i šok zavladali su među prisutnima ispred Hrama Hristovog Vaskrsenja u Podgorici, kada je Jelena Radonjić sporne večeri 30....
16:13