ČESTITKA VICEPREMIJERA

Koprivica: Nikšić je kroz istoriju bio dom stvaralaca, vizionara i ljudi izuzetnog duha

Nikšić je kroz istoriju bio dom stvaralaca, vizionara i ljudi izuzetnog duha, i danas je pokazao da i dalje čuva tu energiju i da je sada spreman da je podijeli s cijelom Evropom, poručio je potpredsjednik Vlade za politički sistem, pravosuđe i antikorupciju, Momo Koprivica povodom proglašenja Nikšića Evropskom prestonicom kulture za 2030. godinu.
Koprivica

„Čast mi je i zadovoljstvo da, povodom izuzetnih vijesti iz Brisela, uputim najiskrenije čestitke povodom izuzetnog uspjeha – osvajanja titule Evropske prijestonice kulture za 2030. godinu, svim građankama i građanima Nikšića, predsjedniku opštine i lokalnoj samoupravi koja je predano radila na tom projektu i ministarki kulture koja je snažno stala sa svojim resorom iza te ideje, uz punu podršku Vlade Crne Gore“, naveo je Koprivica.

On je istakao da je priznanje Nikšiću impozantno, te da ono predstavlja potvrdu da se predan rad, istrajnost i ljubav prema kulturi prepoznaju i cijene i van granica Crne Gore.

„Nikšić je kroz istoriju bio dom stvaralaca, vizionara i ljudi izuzetnog duha, i da je danas pokazao da i dalje čuva tu energiju i da je sada spreman da je podijeli s cijelom Evropom. Ova titula nosi sa sobom ponos, ali i odgovornost da naš grad, na najbolji mogući način, predstavi sve ono što ga čini posebnim: bogatu kulturnu tradiciju, savremenu umjetničku scenu, otvorenost za dijalog i razmjenu ideja, kao i snagu zajednice koja vjeruje u napredak“, dodao je Koprivica

On je naveo i da je Vlada „snažno stala“ iza ove inicijative, te da će sva institucionalna podrška biti usmjerena ka tome da Nikšić u potpunosti iskoristi ovu istorijsku priliku.

„Bićemo rame uz rame s ljudima koji već godinama vrijedno grade ovu priču, od kulturnih radnika, lokalne samouprave, umjetnika, do svakog građanina koji vjeruje u potencijal našeg Nikšića“, poručio je Koprivica.

On je istakao da, kao Nikšićanin, ovo priznanje doživljava sa ponosom, jer će Evropa 2030. godine „gledati ka Nikšiću, tada već gradu EU, kao simbolu kulture, ali i nade, stvaralaštva i zajedništva“.

„Ova vijest budi u svima nama emocije koje se riječima teško mogu opisati – to je spoj ponosa, zahvalnosti i ogromne motivacije da svi zajedno damo doprinos ovom velikom putu koji je pred nama.

Nikšiću, čestitam ti od srca. Vrijeme je da zablistaš!“, zaključio je Koprivica.

Podijelite članak
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
Poruka lidera GP URA Saši Mujoviću

Dritan poručio PES-u: Ne kukajte za Podgoricom, biće još i vlasti i opozicije

Lider GP URA uvjeren je da će dešavanja iz Podgorice biti uvod u velike promjene koje će se desiti i...
15:13
„Nekontrolisana vlast automatski otvorena za korupciju“

Perić za ADRIU: Sprječavanjem prinudne uprave prevaziđena politička zamka

Upitan kako komentariše neke navode u Skupštini da se njegovim izborom omogućio povratak DPS na vlast u Podgorici, kazao je...
18:29
U OSNOVNOM SUDU U PODGORICI NASTAVLJENO PROVOĐENJE DOKAZA U POSTUPKU PROTIV DVOJICE SUSPENDOVNIH POLICAJACA OPTUŽENIH ZA MUČENJE UHAPŠENIH

SKAJ poruke: “Reći ćeš Jovici Vukotiću, rekao mi je Petar, da te nabijem na ku*ac i tebe i sve tvoje”

Na teret Lazoviću i Raičeviću se stavlja da su mučili Jovana Mrvaljevića nakon što su ga, krajem 2020. godine, priveli u Nikšiću. Osim...
12:40
"šta su stvarni prioriteti VDT-a?"

Selektivna pravda Tužilaštva: Mediji na udaru – zločini u fioci

"Dok građani Crne Gore godinama čekaju odgovore u predmetima od izuzetnog društvenog značaja, Više državno tužilaštvo pokazuje zavidnu ažurnost kada...
15:41