Fico, foto: X
Pregledi: 0
slovački premijer

Fico: Ako EU želi mir u Ukrajini, što prije mora da se održi sastanak Trampa i Putina

Slovački premijer Robert Fico izjavio je sinoć da ako Evorpska unija želi da u Ukrajini što prije zavlada mir, onda treba da učini sve da se što pre održi sastanak ruskog predsjednika Vladimira Putina i američkog predsjednika Donalda Trampa u Budimpešti.
Izvor:
Agencije
| 22-10-2025 09:22:33
[echo_view_count]
podijelite:

”Sastanak bez ikakvih prepreka i uz punu podršku EU, to je moj zvaničan stav”, rekao je Fico, javlja agencija TASR.

On je naveo da postoje dokazi o namjerama da se omete predstojeći sastanak ruskog predsjednika Vladimira Putina i američkog predsjednika Donalda Trampa u Budimpešti, i to nazvao ”ružnim prizorom”.

”Ministar spoljnih poslova jedne države članice EU kaže da bi ruski predsjednik Putin mogao biti pritvoren tokom leta iznad njene teritorije, dok su mediji povezani sa Evropskom komisijom upozorili Mađarsku da treba da izvrši međunarodni nalog za hapšenje. Uvijek sam govorio da se EU pretvorila u ratni kabinet i da značajan broj njenih država članica podržava rat u Ukrajini, naivno pretpostavljajući da će to oslabiti ili čak poraziti Rusiju”, smatra slovački premijer, prenosi Tanjug.

Prema njegovim riječima, paradoksalno je da neki lideri daju sve od sebe da bi stigli do samita u Budimpešti, i dodao da postoje nastojanja da se na tom sastanku nađe i ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski.

”Na slovačkom se to zove bacanje ključa u djelo mogućeg sporazuma”, dodao je Fico.

POVEZANE VIJESTI
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare
IZDVAJAMO
POLITIKA
U predoženom dokumentu izražava se ozbiljna zabrinutost za položaj crnogorskog i srpskog narodana KiM

Zeta traži poništenje priznanja Kosova: Oštra poruka državnom vrhu

Ambasador Njemačke proučio da Crna Gora budi optimizam u Berlinu

Na Adria Future Samitu održan panel posvećen predsjedavanju Crne Gore Berlinskim procesom

CRNA HRONIKA
vijeće sudije branislava lekovića prihvatilo zahtjev branioca jednog od okrivljenih za šverc cigareta

Za 15. maj odgođen početak suđenja Goluboviću, Stanajima i grupi

saslušan Dvadesetpetogodišnji rožajac osumnjičen za teško krivično djelo

SLUČAJ trostrukog ubistva: Murić poslat u Spuž da ne bi pobjegao i uticao na svjedoke