foto: Boranka
Pregledi: 0
obnavljaju opožarena podrulja

Boranka nastavlja misiju: Na Vojniku kod Nikšića 6.000 novih sadnica

Na planini Vojnik kod Nikšića održana je osma po redu akcija pošumljavanja opožarenih područja Crne Gore u okviru kampanje Boranka. Više od 40 volontera, izviđača i zaposlenih kompanije INA Crna Gora posadili su 6.000 sadnica crnog bora, čime se nastavlja doprinos obnovi crnogorskih šuma.
Izvor:
Adria.tv
| 26-10-2025 21:50:05
[echo_view_count]
podijelite:

Sledeća akcija pošumljavanja biće organizovana 1. novembra na Golom brdu kod Sutomora, dok su nove aktivnosti planirane i u Baru 1, 2, 25, 26. i 29. novembra, te u Nikšiću 9. novembra. Na taj način Boranka nastavlja jesenji ciklus sadnje širom Crne Gore.

Predsjednik Saveza izviđača Crne Gore Peko Vukadinović izrazio je zadovoljstvo što izviđači pokreću ovakve inicijative i ukazao na njihovu važnost za zajednicu:

„Ponosni smo što izviđači pokazuju koliko su važni za čitavo društvo. Ove jeseni planirano je čak osam akcija pošumljavanja u Nikšiću, Baru i na Cetinju, što potvrđuje našu dugoročnu posvećenost očuvanju prirode,“ rekao je Vukadinović.

foto: Boranka

Načelnica Saveza izviđača Crne Gore Sara Krpuljević istakla je da su izviđačke jedinice pokazale visok stepen organizovanosti i entuzijazma:

„Organizacija ovako složenih akcija zahtijeva predanost i timski rad, a naši izviđači su ponovo pokazali da na njih možemo računati.“

Glavni koordinator kampanje Boranka, Borislav Jovović, naglasio je značaj saradnje sa institucijama i partnerima:

„Savez izviđača Crne Gore ima izuzetnu saradnju sa Upravom za gazdovanje šuma i lovišta, Vojskom Crne Gore i Ministarstvom odbrane, koji pružaju tehničku podršku svakoj akciji. Brojni partneri pokazuju da je Boranka ispunila očekivanja i da se uz zajednički trud mogu postići sjajni rezultati.“

foto: Boranka

Izviđači su uputili poziv svim građanima da se priključe akcijama pošumljavanja i doprinesu stvaranju zelenije i zdravije Crne Gore. Zainteresovani volonteri mogu se prijaviti putem zvaničnog sajta: www.boranka.me

Kampanja Boranka pokrenuta je 2024. godine kao odgovor na posledice šumskih požara, a do sada je na području planine Vojnik i Ljubotinje posađeno više od 50.000 sadnica crnog bora, čime Boranka postaje najveća volonterska akcija pošumljavanja u Crnoj Gori.

POVEZANE VIJESTI
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare
IZDVAJAMO