Ilustracija, foto: Envato
Pregledi: 0
pretukao žensku osobu i opljačkao stan

Bislimaju još mjesec dana pritvora: Osumnjičen za razbojništvo

Državljaninu Kosova Lindgazimu Bislimaju produžen je pritvor još mjesec dana, tačnije do 29. decembra, zbog sumnje da je da je počinio krivično djelo razbojništvo, saopšteno je iz Vrhovnog suda.
Izvor:
Adria.tv
| 21-11-2025 14:44:12
[echo_view_count]
podijelite:

“Okrivljeni L. B. je, prema navodima iz naredbe o sprovođenju istrage i spisa predmeta, osnovano sumnjiv da je 8. marta ove godine u Podgorici, zajedno sa još tri lica, po prethodnom planu i dogovoru, uz upotrebu fizičke sile i prijetnju nožem, izvršio krivično djelo razbojništva na štetu oštećene E. E. C, strane državljanke. Tom prilikom oštećenoj su nanijete teške tjelesne povrede, a iz stana koji je iznajmljivala oduzeti su novac u iznosu od 1.900 eura, dva mobilna telefona i dva zlatna prstena”, navode u saopštenju.

Pritvor je produžen je zbog postojanja opasnosti od bjekstva, imajući u vidu da je državljanin Republike Kosovo, kao i da su njegovi saizvršioci još uvijek u bjekstvu. Takođe, u prilog ocjeni opasnosti od bjekstva sud je cijenio i okolnost da je okrivljeni, prilikom kontrole na graničnom prelazu, pokušao da pobjegne od policijskih službenika.

“Okrivljenom L.B. pritvor je prvobitno određen rješenjem sudije za istragu Višeg suda u Podgorici od 01. jula,  produžen rješenjem Krivičnog vijeća tog suda od 24. jula i rješenjem Vrhovnog suda Crne Gore od 25. septembra , tako da po novom rješenju Vrhovnog suda, pritvor može trajati do 29. decembra 2025. godine”, zaključeno je.

POVEZANE VIJESTI
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare
IZDVAJAMO