„Naš je zavjet, koji je u našem narodu oživio blaženopočivši mitropolit Amfilohije, a nastavio u ovom vremenu mitropolit Joanikije, da tu kapelu na Lovćenu obnovimo kako bi se i krov naše otadžbine obnovio. Naučili smo kako treba da postupamo prema našim najvećim i najznačajnijim svetinjama“, rekao je Kovačević.

Mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije, otvarajući izložbu, kazao je da će ujedinjenje našeg naroda biti kao obnavljanje kapele na Lovćenu.
„Pošto danas proslavljamo ovaj datum, slavni jubilej, mi predosjećamo obnovu kapele na Lovćenu, da se Njegošev amanet ispuni. Svjesni smo da moramo mnogo toga uraditi na obnovi kapele, a najviše ćemo uraditi kroz ovakve događaje — kroz kulturu i duhovnost“, naveo je mitropolit.
O izložbi, koja je održana u Dvorcu kralja Nikole, govorili su direktorica JU „Muzeji i galerije“ Nikšić, Vesna Todorović i autor izložbe Dušan Babac.

Otvaranju izložbe prisustvovali su mitropolit budimljansko-nikšićki Metodije, protojerej-stavrofor Slobodan Boban Jokić, predsjednica Skupštine opštine Nikšić Milica Lalatović Žižić i brojni sugrađani.
U okviru događaja prikazana je i projekcija dokumentarnog filma „Svečana posjeta kralja Aleksandra Prvog Karađorđevića i kraljice Marije Crnoj Gori i Dalmaciji 1925. godine“.




