Kvalifikacioni turnir održaće se u Sofiji od 13. Do 17 januara

Mlade odbojkašice počele pripreme za kvalifikacije za EP

Ženska U18 odbojkaška reprezentacija otputovala je u Staru Pazovu na početak priprema za zonski kvalifikacioni turnir za Evropsko prvenstvo, koji će odigrati u Sofiji od 13. do 17. januara.

Selekcija se okupila u Podgorici i otputovala za Beograd, zatim u dobro poznatu bazu, u Staroj Pazovi, gdje će trenirati za izazov u bugarskoj prijestonici. U gradu u kom igra klub selektora seniorske reprezentacije Crne Gore, OK Jedinstvo, dočekaće ih upravo trener Jovo Caković, koji će biti na raspolaganju stručnom štabu i igračicama.

Biće to prva akcija pod vođstvom novog selektora talentovane generacije, Milana Miloševića, kome će u radu pomagati trener Budućnosti Luka Bogojević, a u stručnom štabu su još i kondicioni trener Jovan Ristić, psihološkinja Andrea Laković, kao i statističar Mateja Ristić. Ekipu je pred put pozdravila direktorica ženskih reprezentativnih selekcija u Odbojkaškom savezu Crne Gore Ksenija Božović.

U Staru Pazovu otputovalo je 16 odbojkašica: tehničarke: Nađa Peković (Budućnost Volley) i Staša Jovović (Luka Bar); primači servisa: Lina Milivojević (MAV Elora, Mađarska), Elena Čolaković (Budva), Elena Jovanović, Klara Đukić (Budućnost Volley) i Jelena Ćorović (Gimnazijalac); korektorke: Anastasija Koprivica (Budućnost Volley) i Đina Lekić (Budva); srednje blokerke: Andrea Glavanović (Galeb), Mitra Gudelj (Mediteran), Sofija Duletić, Marta Jauković (Budućnost Volley) i Bojana Krasnići (Budva); i libera: Lara Tošić (Budućnost Volley) i Sara Striković (Galeb).

Pred početak priprema selektor Milošević poručio je da se raduje radu sa talentovanom generacijom igračica rođenih 2009. godine i mlađih, kao i činjenici da sve igračice stižu na prozivku.

„Prije svega želim da se zahvalim Odbojkaškom savezu Crne Gore na ukazanom povjerenju. Preuzimanje ove selekcije za mene predstavlja čast, zadovoljstvo i odgovornost i zato se veoma radujem radu sa ovom talentovanom generacijom. Pripreme ćemo obaviti u već poznatoj bazi – Kući fudbala u Staroj Pazovi. Osnovni preduslov za kvalitetan rad je da su se sve igračice odazvale i da zdravstveni bilten bude dobar. Što se tiče odnosa prema radu i pristupa utakmicama, očekivanja su najviša. Ova generacija ima kvalitet koji je već pokazala na prethodnim takmičenjima i sada je samo pitanje kontinuiteta u kvalitetnom radu i u odnosu prema grbu i reprezentaciji“, kazao je Milošević.

Naše mlade odbojkašice, od kojih je veliki broj učestvovao na U16 Evropskom prvenstvu prošlog ljeta, igraće u grupi B, u kojoj će, uz domaćina, imati i reprezentacije Grčke i Kosova. U grupi A su Turska, Srbija i Rumunija, a samo osvajač turnira plasiraće se na Evropsko prvenstvo, koje je zakazano za jul 2026. godine u Letoniji i Litvaniji.

Crna Gora će 13. januara igrati sa Grčkom od 14 sati, dan kasnije sastaće se sa Bugarskom od 16.30, a grupu i borbu za polufinale zaključiće duelom sa selekcijom Kosova, u četvrtak, 15. januara, sa početkom u 14 sati.

Selekcije plasirane od 2. do 5. mjesta izboriće plasman u drugu rundu kvalifikacija, koje će se odigrati od 26. do 29. marta 2026. godine.

Podijelite članak
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare
Zaradili rekordnih 13 miliona

Rekordan profit Aerodroma, a Vlada ih daje koncesionaru

Prihodi od prodaje iznosili su skoro 36 miliona, dva miliona više u odnosu na 2024. Ostali prihodi iznosili su 8,3...
11:25
Pretukli muškarca pa ga ranili nožem

Rasvijetljen pokušaj ubistva u Tuzima: Osumnjičena dva albanska državljanina

"Službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Centar“ – Odjeljenja bezbjednosti Podgorica, u koordinaciji sa Višim državnim tužilaštvom u Podgorici, nakon sprovedenih izviđajnih...
10:20