Dačić, arhiva
Pregledi: 0
Obostrana upala pluća

Oglasio se Klinički centar Srbije o zdravstvenom stanju Dačića

Zdravstveno stanje ministra unutrašnjih poslova i lidera socijalista Ivice Dačića, koji je juče hospitalizovan zbog obostrane upale pluća, jutros je stabilnije, ali i dalje teško, rekao je doktor Spasoje Popević, pomoćnik direktora Klinike za pulmologiju Kliničkog centra Srbije, prenosi RTS.
Izvor:
Adria
| 26-02-2026 12:15:28
[echo_view_count]
podijelite:

Zbog obostrane upale pluća, ministar unutrašnjih poslova i predsjednik Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić juče je hitno hospitalizovan u Klinici za pulmologiju Univerzitetskog Kliničkog centra Srbije. U teškom je zdravstvenom stanju, intubiran i na respiratoru.

Njegovo zdravstveno stanje ljekari ocjenjuju kao teško, ali stabilnije u odnosu na prethodnu noć, prenosi RTS.

Ministar Dačić je i dalje pod stalnim ljekarskim nadzorom i primjenjuju se sve neophodne terapijske mjere.

“Pacijent je trenutno stabilnijeg opšteg stanja, ali je i dalje riječ o ozbiljnoj kliničkoj slici koja zahtijeva intenzivno praćenje i liječenje“, naveo je doktor Spasoje Popević, uz napomenu da je za konačne prognoze još uvek rano.

Riječi lekara da je Dačićevo stanje nešto stabilnije preneo je i predsednik Alekandar Vučić, koji ga je jutros posetio uoči polaska u posetu Kazahstanu.

Dačić je juče primljen u bolnicu, gdje mu je konstatovana upala oba plućna krila.

Socijalistička partija Srbije uputila je podršku njenom predsjedniku navodeći da vjeruju u snagu Ivice Dačića.

POVEZANE VIJESTI
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare
IZDVAJAMO
POLITIKA
"najveći problem što smo prihvatili da mu se može"

Pejak: Đukanović ne plaća čak ni smeće, vrlo “državotvorno”

mučeni na oko 150 načina, to što se u Lori dešavalo - prevazišlo je svaku maštu

Aleksić: Spajiću sam predložio obeštećenje za žrtve Lore, prihvatio je i traži model

CRNA HRONIKA