Portparol ostrvske uprave, Florian Korte, objasnio je za Bild da sezona gniježđenja traje od 15. marta do 15. jula.
Posebna pažnja posvećena je zaštićenim staništima, poput Flora-Fauna-Habitat “Flughafen”, gdje je strogo obavezno držanje pasa na povodcu.
Slobodno kretanje pasa dozvoljeno je samo na označenim i ograđenim površinama, uključujući plaže i posebne lokacije u Vesterlandu.
Sedam pejzažnih čuvara nadgleda poštovanje pravila i redovno patrolira ostrvom.
U zaštićenim područjima i na nasipima psi moraju biti na povodcu tokom cijele godine.
Korte je dodao da izmet pasa može da sadrži parazite poput glista i ugrozi druge životinje.
On ističe da je cilj zaštita retkih ptica, mladih zečeva i srndaća, kao i očuvanje osjetljivih travnatih površina, koje se od aprila koriste i za ispašu ovaca.
U Njemačkoj ne postoji jedinstvena kaznena politika za kršenje pravila o povodcima tokom sezone gniježđenja: visina kazne se razlikuje po saveznim pokrajinama i opštinama – u Hamburgu ide do 600 evra, dok u Sjevernoj Rajni-Vestfaliji može biti i do 5.000 eura.





















