Predstava

CNP nastavlja regionalne uspjehe: Trostruki trijumf u Velesu — Grand Prix za “Naličje”, Radulović i Liješević najbolji

Grand Prix Teatarskog festivala "5RE" u Velesu osvojila je višestruko nagrađivana predstava "Naličje", autorski projekat reditelja Borisa Liješevića, iz produkcije Crnogorskog narodnog pozorišta. Nagradu za najbolju mušku ulogu dobio je Aleksandar Radulović za glavnu ulogu Vuka, dok je Boris Liješević dobio nagradu za najbolju režiju.

Festival je počeo 27. marta, a završava se večeras u veleškom Teatru “Jordan H. K – Džinot” dodjelom nagrada i izvođenjem predstave “Sve divne stvari”, Dejana Projkovskog, u čast nagrađenih.

Pored predstave Crnogorskog narodnog pozorišta i veleškog teatra, pred publikom su bila izuzetna pozorišna ostvarenja iz Makedonskog narodnog teatra (MNT), Dramskog teatra i Teatra komedija iz Skoplja, kao i Pozorišta “Bora Stanković” iz Vranja.

“Naličje” je prepoznato kao jedno od najznačajnijih savremenih pozorišnih ostvarenja u regionu, a novoosvojene nagrade su još jedna potvrda umjetničke izvrsnosti našeg nacionalnog teatra i značaja koji njegova produkcija ima u širem kontekstu.

Foto: CNP

Podsjetimo, nakon premijernog izvođenja u novembru 2024, predstava “Naličje” je u prošloj godini osvojila najvažnija domaća i regionalna priznanja i nagrade.

Na 70. Sterijinom pozorju u Novom Sadu Sterijina nagrada za glumačko ostvarenje pripala je Aleksandru Raduloviću za glavnu ulogu, dok je Sterijinu nagradu za režiju dobio Boris Liješević. Za glavnu ulogu i režiju predstave Radulović i Liješević dobitnici su i Velike nagrade Crnogorskog narodnog pozorišta koja se dodjeljuje za najznačajniji umjetnički rezultat u 2025. godini.

Uspjeh nacionalnog teatra s predstavom “Naličje” potvrđen je i na 65. Internacionalnom teatarskom festivalu MESS u Sarajevu, gdje su nagradu “Rejhan Demirdžić” za najbolje mlade glumce dobili Lazar Đurđević i Anđela Marunović.

Na 27. Teatar festu “Petar Kočić” u Banjoj Luci “Naličje” je dobilo Specijalnu nagradu za vizuelni identitet predstave, za scenografiju i kostim, dok je nagradu “Korak u hrabrost” za predstavu u cjelini dodijelio žiri RTV-a RS.

Pored festivalskih gostovanja, “Naličje” je prošlog i ovog mjeseca izvedeno u Kazalištu Marina Držića u Dubrovniku i Makedonskom narodnom teatru u Skoplju.

Uloge tumače: Aleksandar Radulović, Lazar Đurđević, Kristina Obradović, Žana Gardašević-Bulatović, Sanja Vujisić, Jadranka Mamić, Danilo Čelebić, Zoran Vujović, Ana Vujošević, Mirjana Spaić, Tihana Ćulafić, Jelena Minić, Jelena Nenezić, Julija Milačić Petrović-Njegoš, Anja Misović, Jovan Dabović, Ivona Raković i Anđela Marunović.

Naš ponosni prijatelj je Crnogorska komercijalna banka.

Podijelite članak
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare
obišao gradilište

Radulović: Na bulevaru Jaz-Tivat oko 300 radnika i 150 mašina, naredne sedmice biće asfaltirana još jedna dionica

“Danas na ovoj dionici imamo oko 300 radnika i oko 150 mašina. Sve ovo se čini kako bismo spremno infrastrukturno...
18:26
automobilom povrijedila dvije osobe ispred Hrama

Dvije i po godine zatvora za traume i trajni invaliditet

Panika i šok zavladali su među prisutnima ispred Hrama Hristovog Vaskrsenja u Podgorici, kada je Jelena Radonjić sporne večeri 30....
16:13