Kako su kazali, dolaskom na lice mjesta policijski službenici zatekli su M.U. (78), V.U. (34), M.K. (28) i N.K. (24) iz Zete, od kojih su nakon dovođenja u službene prostorije Odjeljenja bezbjednosti prikupljena obavještenja.
Preduzimajući dalje preventivne mjere i radnje u cilju sprečavanja posljedica eventualne zloupotrebe vatrenog oružja, izvršen je i pretres kuće koju koristi M.U.
”Tom prilikom pronađeni su i oduzeti: puška marke „Franchi“, pištolj marke „Beretta“, metalna cijev i mehanizam od puške nepoznate marke i kalibra, vazdušna puška, 424 komada municije različite vrste i kalibra, 1.028 kapisli za punjenje patrona i tri dijela od puške. Na licu mjesta pronađena je i veća mašina za pravljenje municije”, navodi se u saopštenju.
Sa događajem je upoznat državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici po čijem je nalogu, nakon preduzetih mjera i radnji M.U. uhapšen zbog sumnje da je počinio krivično djelo nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija.
“Policijski službenici su, preduzimajući operativno-taktičke mjere i radnje, identifikovali još jedno lice za koje se sumnja da je učestvovalo u navedenom događaju – D.U. (44). Za ovim licem se intenzivno traga”, dodaju u saopštenj.
Iz Uprave polcije kazali su da njihovi službenici, u saradnji i koordinaciji sa nadležnim državnim tužilaštvom, nastavljaju sa aktivnostima na potpunom rasvjetljavanju svih okolnosti ovog incidenta, s akcentom na identifikaciju i procesuiranje učesnika.



















