“Nemesis je jedna od najboljih serija koje sam gledao u poslednje vrijeme”, napisao je jedan korisnik Tvitera, dok su drugi hvalili napetu radnju i prvu epizodu.
Serija trenutno ima 89 odsto na Rotten Tomatoesu, a prva sezona sastoji se od osam epizoda.
O čemu se radi u seriji Nemesis?
“Nemesis” prati detektiva Ajzeju Stajlsa i lopova Koltrejna Vajldera, dvojicu muškaraca na suprotnim stranama zakona koji su opsjednuti uništavanjem jedan drugog. Autor Tani Marol opisao je njihov odnos kao “stoljetnu krvnu osvetu”, ističući da nijedan od njih ne odustaje do samog kraja. Kortni A. Kemp objasnila je da su željeli da stvore policajca koji se ponaša poput kriminalca, kao i kriminalca koji ima potpunu kontrolu nad svojim životom, piše Unilad.
Detektiva Stajlsa glumi Metju Lo, poznat po ulogama u filmu “A Fall from Grace” i serijama “The Oval” i “The Paynes”, dok njegovu suprugu Kendas igra Gabrijel Denis.
Koltrejna Vajldera tumači Ilan Noel, kog gledaoci mogu prepoznati iz filmova “The First Purge” i “A Lot of Nothing”, kao i serija “Lady in the Lake” i “Insecure”. Njegovu suprugu Eboni glumi Kleopatra Kolman.











