“Dobili smo ozbiljan vjetar u leđa i političku podršku da nastavimo sa svim reformama kako bismo zatvorili preostala pregovaračka poglavlja“, poručila je Gorčević u uključenju za Dnevnik 2 na TVCG.
Ona je istakla da činjenica da je tokom posjete Francuskoj najveći dio vremena bio posvećen ratifikaciji u francuskom parlamentu predstavlja jasnu poruku i potvrdu da se može govoriti o vrlo izvjesnoj perspektivi punopravnog članstva Crne Gore u Evropskoj uniji do 2028. godine.
“Cjelokupna podrška koju smo dobili prethodnih dana tokom radne posjete premijera Milojka Spajića govori o naporima koje Crna Gora ulaže u evropske integracije i našu vrlo izvjesnu budućnost. To, takođe, znači i ozbiljan rad kod kuće kako bismo zaokružili preostali posao do kraja ove godine, uz punu podršku Francuske i drugih relevantnih institucija”, navela je ona.
Gorčević je ocijenila da je večerašnji sastanak još jedna potvrda dobrih bilateralnih odnosa između Francuske i Crne Gore, uz uvjerenje da će se saradnja nastaviti i u narednom periodu kako bi Crna Gora postala punopravna članica Evropske unije.











