Sport

Košarkaši Gimnazije “Miloje Dobrašinović” osmi na svijetu

Košarkaška ekipa Gimnazije "Miloje Dobrašinović" iz Bijelog Polja završila je svoj nastup na Svjetskom školskom prvenstvu, koje je održano na Zlatiboru. U izuzetno jakoj konkurenciji 32 ekipe iz 28 zemalja svijeta, crnogorski predstavnici zauzeli su visoko osmo mjesto.

U svom poslednjem meču na šampionatu, u borbi za sedmu poziciju, izabranici profesora Predraga Femića poraženi su od izuzetno šuterski raspoložene selekcije Tajvana rezultatom 84:65. Ipak, i pored poraza u završnici, bjelopoljski srednjoškolci kući se vraćaju uzdignute glave, ostvarivši jedan od najvećih rezultata u istoriji crnogorskog školskog sporta.
Nakon meča, vođa i trener bjelopoljskog tima, profesor Predrag Femić, nije krio ponos zbog svega što su njegovi učenici prikazali na parketu.

“Čestitam ekipi Tajvana na pobjedi u ovom meču, ali prije svega želim da uputim najdublje čestitke mojim momcima na svemu što su uradili tokom čitavog prvenstva. Odigrati ovoliki broj utakmica na ovako visokom nivou i parirati najboljim školskim ekipama planete je podvig sam po sebi. Umor nas je stigao u završnici, ali osmo mjesto na svijetu je rezultat koji je prije polaska malo ko mogao i da zamisli. Ovi momci su pokazali kako se bori za svoju školu, svoj grad i Crnu Goru, i njihovo vrijeme tek dolazi”, rekao je profesor Predrag Femić.

Zadovoljstvo istorijskim rezultatom i cjelokupnom prezentacijom sistema školskog sporta iskazao je i profesor Budimir Vukićević, predsjednik Crnogorskog školskog sportskog saveza.

“Ovo je ogroman dan za školski sport u Crnoj Gori i potvrda da se u našim školama krije nevjerovatan sportski talenat. Biti osmi na svijetu, u konkurenciji 32 tima iz čak 28 država, uspjeh je ravan osvajanju medalje. Gimnazija iz Bijelog Polja je na dostojan način reprezentovala našu državu, pokazavši visok nivo discipline, talenta i sportskog viteštva. Crnogorski školski sportski savez će nastaviti da pruža maksimalnu podršku ovakvim projektima, jer ovi mladi ljudi dokazuju da pripadaju samoj svjetskoj eliti”, rekao je profesor Budimir Vukićević.

Košarkaši Gimnazije “Miloje Dobrašinović” su tokom turnira na Zlatiboru demonstrirali sjajnu igru i zajedništvo, ostvarivši nekoliko velikih pobjeda koje su ih lansirale među osam najboljih školskih ekipa na planeti, čime su ispisali novu stranicu sportske istorije Bijelog Polja.

Podijelite članak
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
nastavljeno suđenje bivšem čelniku vladinog resora poljoprivrede i ruralnog razvoja

SVJEDOK: Simović nije jedini ministar s kojim sam se srijetao po restoranima

Nakon upornog insistiranja tužioca Siniše Milića da kaže sa kim se od ministara još susretao, taj svjedok je kazao da...
12:51
završen postupak protiv optuženih za teško krivično djelo u herceg novom

Danas presuda za ubistvo Roganovića: SDT traži 40 godina zatvora za Milija Bajramovića

Tužilac Siniša Milić ranije je sudu predložio da na jedinstvenu kaznu od 40 godina zatvora osudi nedavno uhapšenog Milija Bajramovića,...
07:10
NAJBOLJA SPORTISTKINJA CRNE GORE ZA 2025. GOŠĆA EMISIJE "DRUGA STRANA MEDALJE"

VIDEO – Berišaj za ADRIU: Olimpijske igre su moj san

Otkad zna za tekvondo, kaže, prati najveće olimpijske i svjetske prvake. Jedan od njenih idola je Milica Mandić, dvostruka olimpijska prvakinja...
07:00
kao najveću prevaru naveo "Valjevski slučaj"

Vučić: Sve vrijeme su neometano pucali u mene kako bi razorili Srbiju

"To što su me ubijali, vjerovatno i uspjeli kao čovjeka ili bar uspjeli kod dobrog dijela ljudi da o meni...
18:02