Kamp je ove godine okupio 65 talentovanih mladih sportiste iz podgoričkih klubova iz četiri najpopularnija timska sporta: fudbala, košarke, odbojke i rukometa, koji su kroz kvalitetan trenažni proces, druženje i zabavne aktivnosti imali priliku da unaprijede svoje sportske vještine, steknu nova iskustva i prošire mrežu prijatelja.
Manifestacija, koja već dvije decenije predstavlja jedan od najprepoznatljivijih programa podrške mladim sportistima, organizovana je kao nagrada za trud, rad, disciplinu i ostvarene rezultate, ali i kao dodatni stimulans da sa još više posvećenosti nastave izgradnju svojih sportskih karijera.
Sa sportistima su na kampu radili treneri Lazar Vujošević (fudbal – dječaci), Mirza Šutković (fudbal – djevojčice), Sara Bogojević (odbojka – djevojčice), Aleksandar Živković (košarka – dječaci) i Marko Knežević (rukomet – djevojčice).
“Iza nas je još jedno uspješno izdanje Kampa perspektivnih sportista, koje je po mnogo čemu bilo posebno, prije svega zbog činjenice da smo obilježili njegov jubilej – 20 godina trajanja. Želimo da se zahvalimo svim trenerima na profesionalnom pristupu, posvećenosti i izuzetnom angažovanju. Njihov rad, iskustvo i odnos prema djeci dali su poseban kvalitet ovoj manifestaciji”, kazali su iz redova organizatora i dodali:
“Posebnu zahvalnost dugujemo i našim dugogodišnjim domaćinima iz Hotela Junior u Brzeći, čiji sportski kompleks i izuzetni uslovi za smještaj, ishranu i rad omogućavaju kvalitetan boravak mladih sportista.”
Iz Sekretarijata za sport su naveli da ih posebno raduje činjenica da su se djeca tokom cijelog kampa ponašala primjereno, odgovorno i disciplinovano, dostojanstveno predstavljajući svoj grad i klubove iz kojih dolaze, te da vjeruju da se kućama vraćaju bogatiji za nova iskustva, prijateljstva i lijepe uspomene koje će dugo pamtiti.
Svi učesnici kampa dobili su prigodne medalje kao trajnu uspomenu na ovogodišnje izdanje, a Sekretarijat za sport će nastaviti da ulaže napore kako bi ova manifestacija iz godine u godinu bila kvalitetnija, sadržajnija i brojnija.
Vođe puta bili su dr Nela Tatar i Miloš Stijepović iz Sekretarijata za sport, koji su brinuli o organizaciji i realizaciji svih aktivnosti kampa.











