"Pravi trenutak za postavljanje novih osnova"

Mandić sa Kizom: Želimo strateško partnerstvo sa Sjedinjenim Američkim Državama

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić sastao se danas sa Majklom Kizom, otpravnikom poslova ad interim u Ambasadi Sjedinjenih Američkih Država u Crnoj Gori.
Foto: Skupština Crne Gore

Kako su saopštili iz Mandićevog kabineta, on je istakao da je sada pravi trenutak za izgradnju strateškog partnerstva sa Sjedinjenim Američkim Državama. Kako je naveo, aktuelna administracija u Vašingtonu, predvođena predsjednikom Donaldom Trampom, preoblikuje dosadašnji birokratski status kvo i prioritet daje konkretnoj saradnji koja donosi rezultate. Predsjednik se, u tom kontekstu, posebno osvrnuo i na borbu protiv transnacionalnog organizovanog kriminala i korupcije, gdje nam je pomoć SAD-a od izuzetnog značaja, dodavši da smo očekivali mnogo više od našeg sudstva i tužilaštva.

“Duboko sam uvjeren da je sada pravi trenutak da odnose sa Sjedinjenim Američkim Državama postavimo na nove, još stabilnije osnove. Ovim putem šaljem jasnu poruku: želimo strateško partnerstvo sa Sjedinjenim Državama i iskrenu saradnju zasnovanu na dubokim istorijskim vezama naših naroda. Lično želim da, kao političar koji je odgovoran za srpski narod u Crnoj Gori, ali i predsjednik Skupštine svih građana, zajedno sa svojom strankom, mladim, ali i iskusnim ljudima koji čine moj kabinet, dam puni doprinos demokratskoj i stabilnoj budućnosti naše zemlje”, rekao je Mandić.

Foto: Skupština Crne Gore

Predsjednik crnogorskog parlamenta je istakao da naš identitet, tradicija i politička istorija upućuju na saradnju sa Vašingtonom.

“Želimo da gradimo povjerenje i pokažemo da je srpski narod nezaobilazan faktor stabilnosti, pomirenja i bolje budućnosti Crne Gore”, rekao je predsjednik Mandić.

Otpravnik poslova u Ambasadi Sjedinjenih Američkih Država istakao je da od dolaska u Crnu Goru, u februaru ove godine, predano radi na upoznavanju naše zemlje i jačanju saradnje sa svim relevantnim institucijama i partnerima. U tom kontekstu, gospodin Kiz posebno je istakao značaj planiranog međuvladinog sporazuma između dvije države, koji bi stvorio još povoljniji ambijent za dalji razvoj bilateralnih odnosa.

Nadovezujući se na stavove gospodina Kiza, predsjednik Mandić istakao je da je tokom svog mandata poseban akcenat stavio na diplomatske aktivnosti, posebno naglašavajući saradnju sa Kongresom Sjedinjenih Američkih Država.

Gospodin Kiz ocijenio je da je interparlamentarna saradnja od izuzetnog značaja za odnose dvije države i dodao da će lično raditi na otvaranju novih kanala saradnje između Skupštine Crne Gore i Kongresa Sjedinjenih Američkih Država.

Podijelite članak
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
nastavljeno suđenje bivšem čelniku vladinog resora poljoprivrede i ruralnog razvoja

SVJEDOK: Simović nije jedini ministar s kojim sam se srijetao po restoranima

Nakon upornog insistiranja tužioca Siniše Milića da kaže sa kim se od ministara još susretao, taj svjedok je kazao da...
12:51
završen postupak protiv optuženih za teško krivično djelo u herceg novom

Danas presuda za ubistvo Roganovića: SDT traži 40 godina zatvora za Milija Bajramovića

Tužilac Siniša Milić ranije je sudu predložio da na jedinstvenu kaznu od 40 godina zatvora osudi nedavno uhapšenog Milija Bajramovića,...
07:10
NAJBOLJA SPORTISTKINJA CRNE GORE ZA 2025. GOŠĆA EMISIJE "DRUGA STRANA MEDALJE"

VIDEO – Berišaj za ADRIU: Olimpijske igre su moj san

Otkad zna za tekvondo, kaže, prati najveće olimpijske i svjetske prvake. Jedan od njenih idola je Milica Mandić, dvostruka olimpijska prvakinja...
07:00
kao najveću prevaru naveo "Valjevski slučaj"

Vučić: Sve vrijeme su neometano pucali u mene kako bi razorili Srbiju

"To što su me ubijali, vjerovatno i uspjeli kao čovjeka ili bar uspjeli kod dobrog dijela ljudi da o meni...
18:02