U Palati Bizanti

Kotorski dobitnici “Luče” na prijemu kod Jokića: Podrška za sve buduće izazove

Predsjednik Opštine Kotor Vladimir Jokić, uz prisustvo predsjednika Skupštine opštine Vojina Batute i potpredsjednika Opštine dr Igora Kumburovića i Stojana Milovića, u Palati Bizanti upriličio je prijem za dobitnike diplome „Luča“. Neposredan susret sa dobitnicima diplome bio je prilika da im se, osim čestitki, uputi i poruka podrške za sve buduće obrazovne i životne izazove, saopšteno je iz te opštine.
Foto: Opština Kotor

“Čeka vas lijep period života, u kome treba da nastavite da radite na sebi, da stičete znanje. Nadam se da ćete u budućnosti, kao što i danas, služiti na ponos ovom gradu. Vi ste najbolje što ovaj grad ima. Nastavite da stičete iskustvo na svjetskim meridijanima, ali znajte da vas ovaj grad uvijek čeka, da svoja znanja ulažete u njegove temelje”, kazao je predsjednik Jokić i uputio iskrene čestitke učenicima na ostvarenim uspjesima.

Diploma „Luča” priznanje je koje se dodjeljuje učenicima za izuzetne rezultate tokom školovanja, a ove godine 49 đaka iz Kotora zavrijedilo je ovu diplomu.

Iz Gimnazije Kotor, diplomu „Luča I“ dobili su Anđela Đurašković, Miloš Perović, Jug Lajović, Paola Pavličević, Sara Matković i Kristina Ivanović. Diplomu „Luča II“ dobili su Andrea Brguljan, Anđela Vulović, Kristina Peraš, Nina Vuković, Nikola Bajčeta, Ksenija Zečević, Atina Kaženegra, Jelena Janković, Đorđe Ratković, Milica Međedović, Boško Bajković, Maša Penda, Lana Perović i Katja Kapetanović. Iz Srednje pomorske škole Kotor, dobitnici diplome „Luča“ su Luka Ivanović, Martin Lompar, Milan Popović, Elena Senić, Jovan Kuzmanovski, Mikhail Koshkin, Ilija Tomanović i Nemanja Vučković.

Dobitnica diplome „Luča“ iz ŠOSMO „Vida Matjan“ je Zlata Marković.

Iz Osnovne škole „Veljko Dobnjaković“ iz Risna, dobitnici diplome „Luča“ su Ivan Simeunović, Maša Uljarević i Teodora Žukić. Iz OŠ „Narodni heroj Savo Ilić“, priznanje su dobili Dimitrije Radoman, Gojko Živković i Mia Filipović. Dobitnici diplome „Luča“ iz OŠ „Njegoš“ su Anđela Brguljan, Mila Franović, Dražen Janković, Tomislav Radović, Petra Bogdanović, Doris Dončić, Matea Erceg, Lana Janović, Petra Radusinović i Danilo Vičević. Iz OŠ „Ivo Visin“, dobitnica diplome „Luča“ je Ivona Nešković. Iz OŠ „Nikola Đurković“, priznanje su dobili Luka Bubanja, Balša Vulović i Marija Boričić.

Kako su naglasili iz lokalne samouprave, prijem u Palati Bizanti bio je prilika da se još jednom istakne značaj znanja, truda i posvećenosti mladih ljudi, koji svojim uspjesima predstavljaju primjer budućnosti Kotora.

Podijelite članak
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
nastavljeno suđenje bivšem čelniku vladinog resora poljoprivrede i ruralnog razvoja

SVJEDOK: Simović nije jedini ministar s kojim sam se srijetao po restoranima

Nakon upornog insistiranja tužioca Siniše Milića da kaže sa kim se od ministara još susretao, taj svjedok je kazao da...
12:51
završen postupak protiv optuženih za teško krivično djelo u herceg novom

Danas presuda za ubistvo Roganovića: SDT traži 40 godina zatvora za Milija Bajramovića

Tužilac Siniša Milić ranije je sudu predložio da na jedinstvenu kaznu od 40 godina zatvora osudi nedavno uhapšenog Milija Bajramovića,...
07:10
NAJBOLJA SPORTISTKINJA CRNE GORE ZA 2025. GOŠĆA EMISIJE "DRUGA STRANA MEDALJE"

VIDEO – Berišaj za ADRIU: Olimpijske igre su moj san

Otkad zna za tekvondo, kaže, prati najveće olimpijske i svjetske prvake. Jedan od njenih idola je Milica Mandić, dvostruka olimpijska prvakinja...
07:00
kao najveću prevaru naveo "Valjevski slučaj"

Vučić: Sve vrijeme su neometano pucali u mene kako bi razorili Srbiju

"To što su me ubijali, vjerovatno i uspjeli kao čovjeka ili bar uspjeli kod dobrog dijela ljudi da o meni...
18:02