"Milić učestvovao u odbrani teritorijalnog integriteta i suvereniteta SFRJ"

Knežević: Odbornik DNP-a Ranko Milić stavljen na crnu listu, protjerati hrvatskog ambasadora

Predsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević, saopštio je da je odbornik te partije u Skupštini Glavnog grada Ranko Milić stavljen na crnu listu jer je učestvovao u odbrani teritorijalnog integriteta i suvereniteta SFRJ, ali i da će svakako znati da se odbrane od ovog novog hrvatskog napada na teritorijalni integritet i nezavisnost Crne Gore.
Foto: Filip Filipović

“U saznanju smo da je nakon sjednice Skupštine Glavnog grada, nakon diskusije odbornika Demokratske narodne partije Ranka Milića, u kojoj je govorio o svom učešću u odbrani Ustava i zakona SFRJ, pokrenuta procedura za njegovo stavljanje na crnu listu i prema našim informacijama, taj postupak je ekspresno završen. U toj akciji je aktivno učestvovao ambasador Hrvatske u Crnoj Gori Veselko Grubišić, zajedno sa predstavnicima Ministarstva vanjskih poslova i djelovima ANB-a”, kazao je Knežević.

Dodaje da je Hrvatska zbog slobode govora Ranka Milića, odbornika DNP-a, stavila na crnu listu jer je, kao hiljade Crnogoraca, “branio teritorijalni integritet i suverenitet SFRJ”.

“To najbolje govori kakva je bila namjera prema DNP i prema činjenici da smo u četvrtak zaustavili prinudnu upravu i na taj način spriječili da 300 miliona eura sredstava građana Podgorice bude neograničeno i bez kontrole trošeno od strane bivšeg gradonačelnika Saše Mujovića”, istakao je Knežević.

Upitao je premijera Milojka Spajića i gradonačelnika Mujovića da li su oni akciju stavljanja Ranka Milića na crnu listu izveli u sadejstvu sa hrvatskim obavjšetajnim službama i hrvatskim ambasadorom Veselkom Grubišićem.

Foto: Filip Filipović

“Da li je ovo nastavak onih osam uvjeta Andreja Plenkovića koje je saopštio u Tivtu i da li je ovo još jedan od dokaza da je Crna Gora jedna obična hrvatska provincija u kojoj hrvatski ambsador i državno rukovodstvo mogu da rade od Crne Gore šta god požele”, upitao je.

Knežević je naglasio da pruža podršku Ranku Miliću i svim učesnicima odbrane SFRJ u ratu 1991. i 1992. godine koji su na poziv Mila Đukanovića otišli da brane granice Jugoslavije.

“I koji su na izjave Mila Đukanovića da je zamrzio šah zbog šahovnice i da ćemo se jednom obračunati sa ustašama i napraviti granice suprotne onima koje su pravljene u Jajcu od priučenih marksista i komunističkih kartrografa, u stvari samo ispunjavali zakletvu koju su dali državi i otadžbini”, kazao je Knežević.

Smatra da je prispjelo vrijeme da Crna Gora hrvatskog ambasadora proglasi Personom non grata.

“I da koliko ga danas protjera iz naše države, jer njegove miješanje u unutrašnje poslove Crne Gore, njegovo miješanje u stavljanje na crnu listu još desetine državljana Crne Gore, u sadejstvu sa ANB, predstavlja grubo kršenje Bečke konvencije i ponašanja ambasadora u zemlji prijema”, kazao je Knežević.

Dodaje da je ovo uradio srpski ambasador, da bi “odmah na licu mjesta bio strijeljan”.

“Međutim, hrvatskom ambasadoru je dozvoljeno da se ponaša kao šerif u Crnoj Gori, dozvoljeno mu je da određuje govore u Skupštini Glavnog grada i da na osnovu toga stavlja ljude na crnu listu”, dodao je Knežević.

Pozvao je Spajića i Mujovića da se odrede da li su, zajedno sa hrvatskim obavještajnim službama i ambasadorom, u znak osvete što je DNP zaustavila prinudnu upravu, da Ranko Milić bude na crnoj listi.

“Ozbiljno upozoravam sve one koji misle da mogu da zastraše DNP. Sve oni koji misle da putem soljnog političkog pritiska mogu da promijene našu ideologiju i naš kurs, da nećemo odstupiti ni korak nazad”, istakao je.

Pozvao je sva udruženja boraca i ratnika iz 1991. i 1992. godine da se oglase, jer je, kako kaže, “sudbina Ranka Milića je i njihova sudbina”.

“Mi ćemo svakako znati da se odbranimo od ovog novog hrvatskog napada na teritorijalni integritet i nezavisnost Crne Gore, jer oni koji treba to da rade su odavno prešli i izdali ovu državu i nalaze se u Zagrebu”, poručio je Knežević.

Podijelite članak
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
presuda sutkinje višeg suda u podgorici vesne kovačević

Ubistvo Šćepana Roganovića: Mili Bajramović osuđen na 40 godina zatvora

Presudu je izrekla sutkinja Višeg suda u Podgorici Vesna Kovačević pred čijim tročlanim vijećem se vodio postupak protiv kriminalne grupe...
14:18
nastavljeno suđenje bivšem čelniku vladinog resora poljoprivrede i ruralnog razvoja

SVJEDOK: Simović nije jedini ministar s kojim sam se srijetao po restoranima

Nakon upornog insistiranja tužioca Siniše Milića da kaže sa kim se od ministara još susretao, taj svjedok je kazao da...
12:51
završen postupak protiv optuženih za teško krivično djelo u herceg novom

Danas presuda za ubistvo Roganovića: SDT traži 40 godina zatvora za Milija Bajramovića

Tužilac Siniša Milić ranije je sudu predložio da na jedinstvenu kaznu od 40 godina zatvora osudi nedavno uhapšenog Milija Bajramovića,...
07:10
NAJBOLJA SPORTISTKINJA CRNE GORE ZA 2025. GOŠĆA EMISIJE "DRUGA STRANA MEDALJE"

VIDEO – Berišaj za ADRIU: Olimpijske igre su moj san

Otkad zna za tekvondo, kaže, prati najveće olimpijske i svjetske prvake. Jedan od njenih idola je Milica Mandić, dvostruka olimpijska prvakinja...
07:00