Kako navode, u sjedištu njujorškog parlamentarizma 23. juna održana je svečana ceremonija u čast državnosti Crne Gore, a pored gradskih zvaničnika, prisustvovali su i predstavnici brojne dijaspore, njihova udruženja i istaknuti pojedinci.
“Cijeli svoj javni angažman podredio sam građenju mostova saradnje i zbližavanju ljudi različitih identiteta, naroda i država. Danas, kada Crna Gora u Gradskoj vijećnici Njujorka, jednog od najznačajnijih gradova na svijetu, obilježava svoj Dan državanosti, stigla je potvrda da zalaganje za prave vrijednosti nije uzaludno, istakao je Abazović tim povodom.
On je naveo da je ponosan na Crnu Goru, njena dostignuća ali i na naše sjajne ljude koji žive ovdje i čine da se ime naše države pominje sa posebnim pijetetom.
,,Neka vječno gori baklja na Kipu slobode u ime svih dobrih ljudi koji žele mir i prosperitet, ali i koji staju u odbranu pravde, univerzalnih vrijednosti i društva jednakih šansi!”, zakljućio je Abazović uz poruku da ,,može Crna Gora.











