sastanak

Mujović i Perić postigli dogovor: Sva dalja komunikacija biće javna i transparentna

Nakon sastanka na kojem su razgovarali o daljem funkcionisanju Skupštine Glavnog grada, gradonačelnik Podgorice Saša Mujović i predsjednik Skupštine Glavnog grada Srđan Perić kazali su da su postigli dogovor da sva dalja komunikacija bude javna i transparentna na dobrobit građana.
foto: RTCG

Iako je sastanak prošao u korektnoj atmosferi, Mujović i Perić su kazali da niko nije promijenio politički stav, te da nesaglasja ostaju. Mujović je naveo da očekuje da Periću „stigne račun“ za podršku DPS-a i DNP-a, dok je lider Pokerta Preokret odgovorio da nije saglasan sa tim stavom.

Perić je nakon sastanka kazao da je postignut dogovor da kompletna dalja komunikacija bude javna i da sve bude podređeno interesu građana.

„Cilj svega je da ne bude institucionalne blokade“, rekao je Perić.

Istakao je da tokom razgovora niko nije promijenio političke stavove.

„Naše političke razlike, odnosno nesaglasja ostaju potpuno nepromijenjeni, ali ovdje govorimo o funkcionisanju Glavnog grada i tome koliko je svako doprinio da građani Podgorice, a samim tim i Crne Gore imaju korst od rada institucija, a ne štete“, rekao je Perić.

Gradonačelnik Saša Mujović kazao je da Perić u njemu neće imati oponenta, već nekog ko će pokazati dobru volju i ispruženu ruku.

„Činjenicje da naše političe razlike ostaju i da se nijesu promijenile, niti smo razgovarali da se one promijene. U PES-u ostaju dileme koje su nas opterećivale, da se ne tako davno desio slučaj Pozitivne Crne Gore Darka Pajovića, da su potpisnici kandidature gospodina Perića partije koje imaju ozbiljne interese, govorim o DPS-u i DNP-u.

Kakvi su ti njihovi interesi ne bih komentarisao ali vrlo je poznata činjenica da ne postoji besplatan ručak, tako da se bojim da ne ispostave taj račun koji će platiti gospodin Perić“, rekao je Mujović.

Ističe da bih volio da građanska opcija u Glavnom gradu i državi jača i da je vrijeme podjela iza nas.

Perić je podsjetio da su u cijeli proces ušli sa ciljem da se spriječi prinudna uprava i da vjeruje da je to na korist svih, a da će građani procijeniti da li je riječ o napadu na čiju poziciju. Na pitanje novinara da li je saglasan sa tim da će mu doći na naplatu to što su ga podržali DNP i DPS, rekao je da ne misli tako.

„Mi smo ovime što smo uradili uspjeli da spriječimo prinudnu upravu i učinili za sistem Glavnog grada dobru stvar“, rekao je Perić.

Podijelite članak
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
viši sud u podgorici potvrdio još jednu optužnicu sdt-a

UBISTVO Dalibora Đurića u Spužu: Sudiće Popoviću, Miliću i Kaluđeroviću

Optužnicom su obuhvaćeni i odbjegli Boban Milić i Nenad-Neno Kaluđerović. Specijalno državno tužilaštvo tereti Popovića i Milića da su, kao saizvršioci, počinili krivično djelo...
17:16
u roku policijska akcija

Uhapšen Martin Janković iz Bara

Portal Adria saznaje da je Janković, koji je u policijskoj evidenciji označen kao bezbjednosno-interesantna osoba, uhapšen zbog nasilja u porodici....
15:02
VIŠI SUD U PODGORICI JOŠ NIJE ODLUČIO O PREDLOŽENOM JEMSTVU JEDNOG OD OPTUŽENIH ZA ŠVERC CIGARETA

Vlasnik apoteke “Petanović” za slobodu nudi 15.000 keša i 823.000 eura u nekretninama

"Prijedlog je upućen Specijalnom državnom tužilaštvu na izjašnjenje. Nakon što sud dobije to izjašnjenje, odlučiće o prijedlogu okrivljenog“, kazala je...
18:15
novi slučaj u podgorici

Policajcu Ivanoviću zapaljena dva vozila i kvad

Nadzorne kamere na kući Ivanovića, navodno, snimile su dvije maskirane osobe kako podmeću požar. "Ne zna se još o kome je...
10:44