Oni su kazali da je direktorici Marini Bošković dostavljen na potpis Višegodišnji ugovor o upravljanju javnom infrastrukturom za period 1. 1. 2026 – 31. 12. 2030, koji se zaključuje između Vlade Crne Gore – Ministarstva saobraćaja i Željezničke infrastrukture Crne Gore.
Takođe, dostavljen je i Godišnji aneks o obimu finansiranja, dinamici isplate i zahtijevanom učinku za 2026, koji je zaključen između istih ugovornih strana.
Nakon potpisivanja od strane izvršne direktorice, kako navode, ugovor je zvanično stupio na snagu.
“U skladu sa zaključenim Ugovorom i Godišnjim aneksom, Ministarstvu saobraćaja su dostavljeni zahtjevi za isplatu sredstava za januar, februar i mart 2026, u ukupnom iznosu od 3.750.000,00 eura. Ovi zahtjevi su podnijeti u skladu sa članom 4 Godišnjeg aneksa, kojim su definisani iznos, način i rokovi plaćanja mjesečne naknade. Navedenim članom predviđeno je da se Naručilac obavezuje da će Upravljaču vršiti mjesečne isplate za poslove održavanja, obnove i upravljanja mrežom u 12 jednakih rata od po 1.250.000,00 eura, do ukupno ugovorenog iznosa, i to direktnim uplatama do 15. dana u mjesecu tokom 2026. na račun Upravljača. Na ovaj način stvoreni su svi preduslovi za uplatu finansijskih sredstava, za rad i isplatu zarada zaposlenima u Željezničkoj infrastrukturi Crne Gore, kao i za nesmetano obavljanje redovnih aktivnosti društva”, zaključuje se u saopštenju.



















