Kamerni orkestar je posljednjih godina izrastao u prepoznatljiv kolektiv visokih umjetničkih dometa i zavidnog izvođačkog kapaciteta.
Na programu koncerta su tri značajna djela iz različitih epoha.
“Prvi dio programa donosi energični Koncert za dvije violine i orkestar u a-molu RV 522 Antonija Vivaldija, jedno od najpoznatijih djela iz ciklusa Lestro Armonico, koje ističe virtuoznost i suptilnu muzičku komunikaciju između solista i orkestra. Uslijediće Simple Symphony Benjamin-a Britten-a, kompozicija napisana u četiri stava sa naglašenim karakterom i šarmom, u kojoj se kroz jednostavne melodije i ritmove oslikava razigrani duh mladog kompozitora i bogatstvo zvučne boje kamernog orkestra”, navedeno je u saopštenju.
Poseban trenutak večeri biće premijerno izvođenje Air-a Johana Sebastijana Baha u novom aranžmanu pripremljenom posebno za ovu priliku.
“Ova verzija poznatog djela donosi svježinu u interpretaciji barokne literature kroz savremeni izvođački pristup. Solisti na koncertu su mr Dušan Obrenović, saradnik u nastavi na Muzičkoj akademiji, i Aleksandr Tarasov, student violine na studijskom programu Izvođačke umjetnosti. Dirigent je redovni profesor Miran Begić, pod čijim vođstvom orkestar ostvaruje kontinuirani umjetnički napredak”, najavljeno je iz UCG.
Ovaj koncert predstavlja spoj mladalačke energije, iskustva i posvećenosti muzici.





















