Ilustracija
Pregledi: 0
Ministarstvo prosvjete

Još osam krivičnih prijava zbog lažnih diploma

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija podnijelo je još osam krivičnih prijava Osnovnom državnom tužiocu u Podgorici zbog osnovane sumnje da su lica E.E., L.T., U.K, T.I.A., Y.E., E.A., U.S. i H.Y. dostavila lažne i neistinite obrazovne isprave za koje su u postupku priznavanja inostrane obrazovne isprave nadležne ustanove utvrdile da nisu vjerodostojne, naveli su iz tog resora.
Izvor:
adria.tv
| 06-12-2025 12:47:12
[echo_view_count]
podijelite:

Kako su kazali, na osnovu gore navedenog osnovano se sumnja da su pomenuta lica izvršila krivično d‌jelo falsifikovanje isprave iz člana 412 Krivičnog zakonika.

“Očekujemo od nadležnih organa da postupaju u skladu sa svojim nadležnostima i ovlašćenjima u cilju rješavanja ovog značajnog institucionalnog problema”, saopštili su iz MPNI.

POVEZANE VIJESTI
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare
IZDVAJAMO