POBOLJŠANJE USLOVA SAOBRAĆAJA

Mašić: Za tri i po sata od Podgorice do Beograda; Kaluđerović: Svaki most u glavnom gradu dobiće pasoš

Crna Gora narednih godina planira više saobraćajnih projekata, od modernizacije mostova do širenja putne mreže i javnog prevoza. Među ključnim investicijama izdvaja se i buduća veza kojom bi put između Podgorice i Beograda trajao oko tri i po sata, poručili su sagovornici RTV Podgorica.

Detaljno evidentiranje stanja svih mostova u Glavnom gradu počeće naredne godine, poručuju iz Sekretarijata za saobraćaj.

„Sa nizom profesora ćemo da napravimo nešto što se zove Pasoš za svaki most u Podgorici. To će biti projekat gdje će tačno sadašnjim i važećim zakonskim i podzakonskim aktima se potruditi da u narednom periodu i to će ući u Strategiju razvoja saobraćaja, za svaki od tih mostova imati pasoš sa tačno evidentiranim kada treba rekonstrukcija, kada treba adaptacija“, rekao je Ninoslav Kaluđerović, sekretar za saobraćaj Glavnog grada.

U toku je realizacija nekoliko važnih projekata, kako bi se tranzitni saobraćaj izmjestio iz centra grada.

Miroslav Mašić iz Ministarstva saobraćaja podsjeća da se završavaju bulevar Vojislavljevića, Zapadna obilaznica, da je u toku izbor izvođača radova, kao i obilaznica oko Podgorice, kao dio auto-puta.

„Kada ta tri infrastrukturna projekta završimo, a to je period od danas pa naredne četiri godine, mi ćemo imati izmješten tranzitni iz saobraćaj samog jezgra grada“, kaže Mašić.

Gradski prevoz, podsjeća Kaluđerović, biće bogatiji za 11 novih vozila.

„Došli su na parking Puteva, u toku je procedura dobijanja neophodne dokumentacije u vidu registraciije i svega onoga i mogu da kažem građanima da poslije praznika bude najkasnije, zbog procedure, da će se voziti u potpuno novim kombijima, novim autobusima“, kaže Kaluđerović

Kada je riječ o povezanosti sa regionom – odnosno Beogradom, završni radovi na povezivanju auto-putem dva glavna grada očekuju se 2030. godine, ističe Mašić.

„U toku je izrada idejnog projekta za dionicu Andrijevica-Boljare i on će biti završen otprilike april-maj, kada ćemo nastojati sa kolegama iz Srbije da sagledamo dinamiku ili način izgradnje naših preostalih 50 kilometara i sa njihove teritorije 107 kilometara“, kazao je Mašić.

Sa realizacijom svih projekata, iz Podgorice će se mnogo brže i lakše putovati ka brojnim destinacijama, saglasni su sagovornici Jutarnjeg programa.

Podijelite članak
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare
Stalno u konaktu

Naši pomorci dobro, oduzeti im telefoni

Kako saznaje RTCG od vd direktora Direktorata za sigurnost plovidbe u u Ministarstvu pomorstva, Gorana Idrizovića, brod Frančeska trenutno je...
14:26
Važiće do 5. maja

Nove cijene od utorka: Benzin skuplji pet centi, dizel jeftiniji tri

Eurosuper 95 će biti skuplji četiri centa i koštaće 1,57 eura po litru, eurosuper 98 će biti skuplji pet centi...
13:26