foto: eju.net
Pregledi: 0
Evropa kup

Raičević osvojio zlato u Varšavi, Pantić zaustavljen u meču za medalju

Crnogorski džudista Novo Raičević osvojio je zlatnu medalju na Evropa openu u Varšavi, samo sedam dana nakon trijumfa na Evropskom seniorskom kupu u Podgorici.
Izvor:
adria.tv
| 16-03-2026 08:05:53
[echo_view_count]
podijelite:

Raičević je do najsjajnijeg odličja u kategoriji do 90 kilograma stigao sa četiri pobjede u isto toliko mečeva.

U finalu je član Akademika savladao reprezentativca Francuske Aleksu Mitrovića.

Na startu takmičenja bio je bolji od domaćeg predstavnika Oskara Rogalskog, dok je u četvrtfinalu pobijedio Lukasa Dikasoa iz Francuske. U polufinalu je savladao još jednog francuskog borca, Džejsona Okojea.

Na korak od medalje ostao je Danilo Pantić u kategoriji do 100 kilograma. On je u borbi za bronzu poražen od domaćeg džudiste Mihala Jedržejvskog.

Pantić je prethodno savladao Aksela Najtingejla iz Australije u osmini finala i Luku Babutsidzea iz Gruzije u četvrtfinalu, dok ga je u polufinalu zaustavio Džoes Šel, kasniji osvajač zlata.

Raičevića i Pantića očekuju završne pripreme za Evropsko seniorsko prvenstvo koje će u aprilu biti održano u Tbilisiju.

POVEZANE VIJESTI
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare
IZDVAJAMO