Kako navodi Uprava policije, u saobraćajnim nezgodama četvoro je zadobilo teške, a 13 lake tjelesne povrede.
“U istom periodu, pripadnici saobraćajne policije su u okviru represivnih aktivnosti podnijeli 196 prekršajnih prijava, izdali 1.551 prekršajni nalog, privremeno oduzeli 17 pari registarskih oznaka i isto toliko vozila isključili iz saobraćaja”, navedeno je u saopštenju.
Tokom vikenda uhapšeno je 80 vozača, od kojih 35 zbog vožnje pod dejstvom alkohola u organizmu u koncentraciji većoj od 1g/kg ili odbijanja alkotestiranja, dok su 23 bila pod dejstvom opojnih droga ili drugih psihoaktivnih supstanci ili odbijanja podvrgavanja testiranju, a 22 vozača zbog počinjenih drugih težih prekršaja iz oblasti Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima.
“Od toga broja 28 vozača je lišeno slobode na teritoriji Podgorice, po sedam u Budvi i Nikšuću, a po šest u Danilovgradu i Kotoru”, saopšteno je.
Uprava policije ponovo apeluje na sve učesnike u saobraćaju da poštuju saobraćajne propise i tako doprinesu, kako ličnoj, tako i bezbjednosti drugih učesnika u saobraćaju.
