Kako su saopštili iz te institucije, osumnjičenu su uhapsili službenici Odsjeka za suzbijanje krivičnih djela trgovine ljudima, krijumčarenja ljudi i ilegalnih migracija, krijumčarenja oružja i eksplozivnih materija i krivičnih djela protiv drugih dobara zaštićenih međunarodnim pravom, uz podršku Odjeljenja bezbjednosti Podgorica.
„Sumnja se da je Đ.H, zloupotrebom odnosa povjerenja i zavisnosti, u kontinuitetu u prethodnih 15 dana, zaključno sa 8. aprilom ove godine, koristila svoju maloljetnu djecu za prinudno prosjačenje na području Podgorice, na način što je jedno dijete, pod prinudom, prikupljalo novac koji je potom predavalo osumnjičenoj, dok se drugo dijete nalazilo sa njom“, navodi se u saopštenju.
Policijski službenici su kod oštećenog djeteta koje je prosjačilo, kao i kod osumnjičene majke, pronašli određenu količinu novca koja, sumnja se, potiče iz prinudnog prosjačenja.
„O događaju je obaviješten nadležni državni tužilac u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici, po čijem nalogu su djeca predata nadležnom državnom organu, radi zaštite njihovih prava, prvenstveno smještaja i zbrinjavanja“, dodaju iz policije.
Iz Uprave policije ističu da njihovi službenici, shodno nacionalnim prioritetima u borbi protiv trgovine ljudima, nastavljaju sa preduzimanjem sveobuhvatnih i intenzivnih mjera i radnji usmjerenih na sprečavanje i otkrivanje krivičnih djela trgovina ljudima.











