WABA liga

“Vučice” pred svojom publikom brane regionalnu titulu: Da prvo pobijedimo Celje

Poslije dvije godine ,,Bemax arena“ će 28. i 29. marta ponovo biti epicentar najbolje ženske regionalne košarke.
foto: KSCG

Košarkašice Budućnost Bemaxa nakon tri vezana izgubljena finala od Celja na svom parketu minule godine osvojile su trofej protiv velikog rivala i to na gostovanju u Celju.

Ove sezone trofej će braniti u svoj dvorani – nakon što su osvojile prvo mjesto na kraju ligaškog dijela, odlučeno je da finalni turnir WABA lige bude u Podgorici, tako da će se mečevi odluke ponovo igrati u ,,Bemax areni”.

Za razliku od ranije, dva velika rivala, za tačno tri dana (subota od 18 časova) igraju polufinale, dok će u drugom meču Montana i Partizan tražiti kartu za finale.

“Jasno je da su već gotovo deceniju naši mečevi sa Celjem nešto posebno. Situacija je takva da smo sada već u polufinalu sa Celjem, što dodatno govori da nas očekuje nikad teži i dramatičniji završni turnir, gdje svi timovi imaju velike ambicije. Neće biti lako, jer će oba polufinala biti neizvjesna, ali iako je rival Celje već u polufinalu daćemo sve od sebe da se izborimo za finale”, kazala je Marija Baošić, prvotimka Podgoričanki.

Čelnici podgoričkog kluba imali su poseban zadatak da još jedan, ukupno sedmi u Podgorici fajnal for u posljednjih 13 sezona bude na na najvećem nivou. Tradicija WABA lige je da domaćin teško dolazi do trofeja. Ali…

“Iako smo šest puta igrali u Podgorici, a samo jednom osvojili trofej, sigurno da se mnogi sjećaju finalnih turnira, jer je to bio praznik košarke. Pune tribine, veliki broj djece, sjajan ambijent i organizacija kakva prevazilazi okvire ženske košarke. Sigurno se i sada radi da se iz Podgorice pošalje lijepa slika. Nadam se dobroj posjeti, sjajnom ambijentu i naravno prolazu u finle”, dodala je Baošić.

Meč u subotu ima humanitarni karakter, jer je klub sa grupom ,,Devet dobrih žena” osmislio akciju prikupljanja igračaka, koje će se neposredno nakon početka utakmice ubaciti u teren, a sve će biti donirane Dječijem domu ,,Mladost” iz Bijela.

“U subotu je meč humanitarnog karaktera, nadam se da će i zbog toga dvorana biti dobro popunjena, a da ćemo zbog svega odgovoriti dobrim izdanjem i da ćemo uspjeti da napravimo još jedan iskorak. Ne razmišljamo o drugom danu, fokusirane smo samo na Celje i želimo da se domognemo meča za trofej”, podvukla je Baošić.

Podijelite članak
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
presuda sutkinje višeg suda u podgorici vesne kovačević

Ubistvo Šćepana Roganovića: Mili Bajramović osuđen na 40 godina zatvora

Presudu je izrekla sutkinja Višeg suda u Podgorici Vesna Kovačević pred čijim tročlanim vijećem se vodio postupak protiv kriminalne grupe...
14:18
nastavljeno suđenje bivšem čelniku vladinog resora poljoprivrede i ruralnog razvoja

SVJEDOK: Simović nije jedini ministar s kojim sam se srijetao po restoranima

Nakon upornog insistiranja tužioca Siniše Milića da kaže sa kim se od ministara još susretao, taj svjedok je kazao da...
12:51
završen postupak protiv optuženih za teško krivično djelo u herceg novom

Danas presuda za ubistvo Roganovića: SDT traži 40 godina zatvora za Milija Bajramovića

Tužilac Siniša Milić ranije je sudu predložio da na jedinstvenu kaznu od 40 godina zatvora osudi nedavno uhapšenog Milija Bajramovića,...
07:10
NAJBOLJA SPORTISTKINJA CRNE GORE ZA 2025. GOŠĆA EMISIJE "DRUGA STRANA MEDALJE"

VIDEO – Berišaj za ADRIU: Olimpijske igre su moj san

Otkad zna za tekvondo, kaže, prati najveće olimpijske i svjetske prvake. Jedan od njenih idola je Milica Mandić, dvostruka olimpijska prvakinja...
07:00