U Deliblatskoj peščari se, ističe, vrše intenzivna dogašavanja, a vršiće se monitoring i bespilotnim letjelicama. Međutim, napominje da su ekipe na oprezu, jer vikend pred nama donosi izuzetno jak vjetar u tom dijelu zemlje.
“Tu će da budu udari i do 90 kilometara na čas, što otežava intervenciju i čini je specifičnom i jedinstvenom u karijerama mnogih iskusnih vatrogasaca-spasilaca, ne samo srpskih, nego i predstavnika stranih timova. Uz sve ove otežavajuće okolnosti, vjetar je najveći neprijatelj i moramo biti maksimalno oprezni”, rekao je Čaušić.
Naveo je da je stabilna situacija i na Goču i na Stolovima pored Kraljeva.
“Tu je slična situacija, na oba požarišta imamo aktivnu liniju otprilike kilometar do dva. U Lebanu, pored sela Slišane, ako ne bude nekih ekstremnih promjena vremena, nadamo se da će danas biti proglašena lokalizacija”, rekao je Čaušić.
Dodao je da je stabilna situacija i u Vranju i naglasio da je prioritet da se sačuvaju ljudski životi, kuće i što više šume u čitavoj Srbiji.
“Zbog specifičnosti Deliblatske peščare, želimo što prije da završimo ovu intervenciju. Nadamo se, ako izađemo iz vikenda da nemamo većih razgorijevanja i rasplamsavanja, da ćemo moći da odahnemo i da naziremo pobjedu nad ovom elementarnom nepogodom”, rekao je Čaušić, prenosi RTS.











