“Ne želim da kod naših ljudi vidim bijes. Ja razumijem ljutnju. Ljutnja je nešto drugo. Ja molim naše ljude da ne pokazuju bijes i da ne vraćamo onima za koje bi neko možda rekao da su zaslužili, jer ja mislim da niko nije zaslužio. I nama je potrebno da se ujedinjujemo, budemo zajedno i da se borimo za svoju Srbiju. I pobijedićemo ih argumentima”, rekao je Vučić za TV Informer na pitanje šta bi poručio pristalicama njegove politike koji su rekli da dolaze isped Skupštine Srbije 27. juna, jer “bijesni zbog svega što rade”, prenosi Blic.
On je rekao i da ne voli imenicu “bijes”, jer su je najgori u Srbiji koristili, bez ikakvog prava i razloga.
“Ja znam da mi nismo idealni ljudi. Ja znam da sam bezbroj puta pogriješio. Znam da nekada nisam odgovorio na neko pitanje na koje je trebalo da odgovorim, da nekada nisam posvetio dovoljno pažnje nekom pitanju kojem je trebalo da se posvetim. Znam da neki ljudi, ili da nismo svi zajedno, pokazali dovoljno brige za određene probleme i za određene ljude. Znam šta je to što vlast uvijek sobom nosi, to je i višak arogancije, osionosti, bahatosti. I tu su bile naše greške. Ali ono zbog čega su oni koristili tu reč ‘bijes’ je bilo da bi se izazivalo fizičko nasilje”, rekao je Vučić.
Vučić je istakao i da će 27. juna na skupu biti mnogo veći broj ljudi od onog koji su očekivali.
“Samo molim sve ljude da se, ko god, šta god, da misli o svima njima, da se nikada ne koristimo njihovim metodima, da nikada ni na koji način ne primenjujemo nasilje”, kazao je Vučić.











