“Nećemo se pomjeriti ni milimetar”, rekao je jedan od mještana Botuna.
Botunjanin Duško Stijepović kazao je portalu Adria da su spremni da pregovaraju sa policijom ako se pojavi večeras.
“Ali, od našeg zahtjeva ne odustajemo. Ovdje se kolektor graditi neće”, istakao je on.
Knežević: Ostavite bar vučjake da čuvaju kamp
Ni večeras nije izostala reakcija lidera DNP-a Milana Kneževića, koji mjesecima unazad podržava svoje sugrađane.
“Sve policijske snage u državi krenule su u jedno malo zetsko selo. Ostavite bar vučjake da čuvaju kamp”, naveo je Knežević na svom Instagram profilu.

Na referendumu 14. decembra 98,5 odsto izašlih birača iz Zete usprotivilo se izgradnji kolektora u Botunu.
Međutim, Vlada Crne Gore taj rezultat ne smatra obavezujućim.
Predstavnici Botuna ranije su zbog planirane izgradnje, za njih, spornog postrojenja razgovarali sa predstavnicima Glavnog grada, Vlade, šefom delegacije Evropske unije u Crnoj Gori Johanom Satlerom…
Uskoro opširnije…











