Pritvor je, kazala je večeras portalu Adria savjetnica za odnose sa javnošću Višeg suda u Podgorici Ivana Vukmirović, određen i šestorici Filipovićevih sugrađana Bobanu Goluboviću (35), Enesu Borančiću (22), Petru Krsmanoviću (25), Eminu Adžijusufoviću (35), Božu Vujisiću (30) i Pavlu Pejiću (33).
Oni su uhapšeni prije dva dana u međunarodnoj akciji “Spektakular” koju su, uz podršku Europola, sprovele crnogorska i njemačka policija.

Istragom Višeg državnog tužilaštva u Podgorici obuhvaćeni su i Gojko Boričić iz Podgorice, rođen u Beranama, a koji se već duže ne nalazi na teritoriji Crne Gore, zatim Nemanja Stojanović (34) iz Niša, koji je odranije u spuškom pritvoru i bjegunac Vukan Vujačić, koji je krajem prošle godine osuđen na 15 godina zatvora zbog saučesništva u ubistvu Radomira Đuričkovića.
Odlukom sudije za istragu, pritvor je određen i njima trojici.

“Ukupno je oduzeto oko 4,5 tone narkotika u 12 pojedinačnih zapljena – 2,7 tone kokaina u Boliviji i 1,8 tona kanabisa, hašiša i kokaina u Belgiji, Njemačkoj i Crnoj Gori”, rekao je ranije direktor crnogorske policije Lazar Šćepanović.

Iz Europola je saopšteno da je od ukupno 12 procesuiranih, četvoro uhapšeno u Njemačkoj.
“Istraga, koju su podržale i vlasti u Austriji i Španiji, fokusirana je na kriminalnu mrežu umiješanu u međunarodnu trgovinu velike količine droge – kokaina i kanabisa. Vjeruje se da su osumnjičeni, koji žive u Crnoj Gori i Njemačkoj, igrali različite uloge u kriminalnoj organizaciji, od finansijera do koordinatora i logističara“, naveli su ranije iz Europola.
R.GRBIĆ


















