Arhiva/Foto: Screenshot
Pregledi: 0
napavši devet lokacija u Pakistanu

UŽIVO – Indija napala Pakistan, broje se žrtve sa obje strane

Indijske oružane snage pokrenule su “Operaciju Sindoor”, napavši devet lokacija u Pakistanu i okupiranom Kašmiru, saopštila je vlada u srijedu. Portparol pakistanske vojske saopštio je sinoć da je Indija izvela raketne udare na tri cilja unutar teritorije Pakistana, uključujući i stari aerodrom u Muzafarabadu, glavnom gradu pakistanskog dijela Kašmira
Izvor:
Adria.tv
| 07-05-2025 08:23:07
[echo_view_count]
podijelite:

Indija je okrivila Pakistan za prošlomjesečno nasilje u kojem je ubijeno 26 muškaraca i obećala da će odgovoriti. Pakistan je negirao da ima bilo kakve veze sa ubistvima i rekao da ima obavještajne podatke da Indija planira napad.

Poslije indijskih udara, indijska vojska je u postu na mreži X napisala “Pravda je zadovoljena”.

Gutereš: Svijet ne može sebi da priušti vojnu konfrontaciju Indije i Pakistana

Generalni sekretar UN Antonio Gutereš pozvao je sinoć na maksimalnu vojnu uzdržanost i Indije i Pakistana i naglasio da „svijet ne može sebi da priušti vojnu konfrontaciju“ između te dvije zemlje.

Portparol generalnog sekretara UN Stefan Dižarik rekao je da je Gutereš „veoma zabrinut“ zbog indijskih vojnih operacija preko Linije kontrole, de fakto granice između dijelova Kašmira pod kontrolom Indije i Pakistana, kao i preko međunarodne granice te dvije zemlje, prenosi „Gardijan“.

„Generalni sekretar je veoma zabrinut zbog indijskih vojnih operacija preko linije kontrole i međunarodne granice. On poziva na maksimalnu vojnu uzdržanost obje zemlje“, rekao je portparol.

Zatvoreni aerodromi

Avio-saobraćaj u tom području je je poremećen – zatvoreni su aerodromi, otkazani letovi (Indigo, SpiceJet, Air India, Qatar Airways).

Pakistanski Pendžab je uveo vanredno stanje, grad Muzaffarabad ostao je bez struje, a škole u Džamu i Kašmiru su zatvorene.

Raste broj žrtva sa obje strane

Indija je saopštila da je u pakistanskim napadima na indijki Kašmir stradalo 10 osoba, a da je 48 ranjenih. Zvanični Pakistan saopštio je da je u indijskim napadima stradalo 26 osoba, a da je 46 ranjeno.

Vijest o raketiranju prvobitno je objavila agencija Rojters, a potom su je potvrdili i izvori Al Jazeere. Portparol pakistanske vojske izjavio je da se napad dogodio “prije nekoliko trenutaka” i dodao: “Pakistan će odgovoriti na ovu neprovociranu agresiju od strane Indije.”

POVEZANE VIJESTI
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare
IZDVAJAMO