Foto: Europol
Pregledi: 0
UZ PODRŠKU EUROPOLA U CRNOJ GORI I NJEMAČKOJ SPROVEDENA MEĐUNARODNA AKCIJA

“Pao” i jedan od vođa balkanskog kartela – U Podgorici uhapšen Svetislav Filipović

Svetislav Filipović uhapšen je danas u Podgorici u međunarodnoj policijskoj akciji, koja je sprovedena uz podršku Europola, saznaje portal Adria. On je, navodno, jedan od vođa balkanskog narko-kartela.
Izvor:
ADRIA.TV
| 15-04-2026 15:55:48
[echo_view_count]
podijelite:

Iz Europola su, ranije danas, naveli da je u akciji protiv švercera velikih količina droge, koju su podržale i vlasti Austrije i Španije, u Crnoj Gori i Njemačkoj uhapšeno 12 osumnjičenih. Od ukupnog broja, četvoro je uhapšeno u Njemačkoj.

Sa hapšenja u Podgorici Foto: Europol

Portal Adria je ranije danas objavio, pozivajući se na nezvanične informacije iz Uprave policije, da je akcija sprovedena u Podgorici.

Direktor te bezbjednosne službe, Lazar Šćepanović, potom je, na konferenciji za novinare, saopštio da je četrdesetsedmogodišnji Filipović, kojem nije otkrivao puno ime i prezime, označen kao jedan od vođa balkanskog kartela, te da je osumnjičen za krivično djelo za koje mu prijeti 15 godina zatvora.

“Ukupan bilans akcije je zapljena oko 4,5 tone narkotika u 12 pojedinačnih zapljena – 2,7 tone kokaina u Boliviji i 1,8 tona kanabisa, hašiša i kokaina u Belgiji, Njemačkoj i Crnoj Gori”, kazao je Šćepanović.

 

Uhapšeni i Golubović, Borančić, Krsmanović, Adžijusufović, Vujisić i Pejić

Osim Filipovića, uhapšeno je još šest osoba.

“Čime je razbijen balkanski narko kartel”, rekao je Šćepanović.

Uhapšeni su, naveo je on, Podgoričani G.B. (35), E.B. (22) i P.K. (25).

Prema nezvaničnim informacijama portala Adria, riječ je o Bobanu Goluboviću, Enesu Borančiću i Petru Krsmanoviću.

Lisice na ruke stavljene su danas i njihovim sugrađanima Eminu Adžijusufoviću (35), Božu Vujisiću (30) i Pavlu Pejiću (33).

Boričić osumnjičen i da je formirao kriminalnu grupu

Da je formirao dio kriminalne grupe i da je, takođe, švercovao drogu osumnjičen je pedesetogodišnji Gojko Boričić iz Podgorice, rođen u Beranama, a koji se već duže ne nalazi na teritoriji Crne Gore.

“Ovu kriminalnu mrežu činile su i heterogene strukture među kojima su identifikovani pripadnici jedne visokorizične kriminalne grupe – S.N. (34) iz Niša, koji se nalazi u UIKS-u i međunarodno tražena osoba V.V. (36) sa Cetinja”, rekao je danas Šćepanović.

Prema nezvaničnim informacijama, riječ je o Nemanja Stojanović i Vukanu Vujačiću.

Iz Višeg državnog tužilaštva u Podgorici ranije su najavili da će osumnjičeni biti privedeni državnom tužiocu u roku od 24 sata kada će se odlučiti o njihovom daljem zadržavanju.

R.GRBIĆ

POVEZANE VIJESTI
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare
IZDVAJAMO
POLITIKA
CRNA HRONIKA
UZ PODRŠKU EUROPOLA U CRNOJ GORI I NJEMAČKOJ SPROVEDENA MEĐUNARODNA AKCIJA

“Pao” i jedan od vođa balkanskog kartela – U Podgorici uhapšen Svetislav Filipović

Evropska AGENCIJA za sprovođenje zakona PREDUHITRILA UPRAVU POLICIJE U IZNOŠENJU INFORMACIJA O DANAŠNJOJ MEĐUNARODNOJ AKCIJI

FOTO – EUROPOL: Uhapšeno 12 osumnjičenih za šverc kokaina i kanabisa

"država bila pretvorena u privatni porodični projekat"

Minić: Prava ušteda bi bila da je Milutin Simović naučio bar jedan strani jezik