Screenshot/Iks
Pregledi: 0
NOVA OGLAŠAVANJA navodnOG milošA medenicE, odbjeglOG šefA kriminalne grupe, I DALJE BEZ REAKCIJE INSTITUCIJA

VDT za ADRIU o optužbama na račun policije: Pratimo izjave, obavijestićemo javnost ako formiramo predmet

Više državno tužilaštvo u Podgorici (VDT), u okviru svoje nadležnosti prati i ocjenjuje da li u izjavama, kao i radnjama bilo kojeg lica postoje bitna obilježja krivičnog djela iz nadležnosti ovog tužilaštva, tako da, ukoliko ocijeni da je potrebno formirati predmet povodom bilo kojeg slučaja, javnost će biti blagovremeno obaviještena. To su danas portalu Adria kazali u VDT-u, odgovarajući na pitanje da li će istražiti tvrdnje koje je na društvenoj mreži Iks iznio, navodno, Miloš Medenica, teško optužujući policijskog funkcionera M.K. da je pomagao izvršiocima teškog krivičnog djela.
Izvor:
ADRIA.TV
| 14-04-2026 17:20:28
[echo_view_count]
podijelite:

Na snimku, koji je juče objavljen na društvenoj mreži Iks, navodno, taj odbjegli, prvostepeno osuđeni šef kriminalne grupe rekao je da je policajac M.K. učestvovao u rasvjetljavanju grupnog silovanja djevojke u Herceg Novom, koje se dogodilo u avgustu 2008. godine, te da je sklanjao dokaze kako bi pomogao tada osumnjičenima da izbjegnu odgovornost.

“On je tada radio kao inspektor za krvne delikte i kao obezbjeđenje diskoteke “Baron” u Herceg Novom koje je držalo bezbjednosno-interesantno lice, a u kojem se desilo ovo teško krivično djelo”, kazao je, navodno, Medenica, pozvavši tog policajca, kojeg je optužio za veze sa kriminalnim škaljarskim klanom, da se podvrgne poligrafskom ispitivanju.

Bez odgovora Uprave policije

Uprava policije nije odgovorila na pitanja portala Adria da li će ispitati te tvrdnje koje od juče kruže internetom.

Iz te bezbjednosne službe oglušili su se i na pitanja Adrije u vezi sa, takođe, teškim optužbama na račun policijskog funkcionera Ž.F. i njegove supruge koje je, navodno, Medenica označio pomagačima kriminalaca.

Portalu Adria je nezvanično u Upravi policije rečeno da oni neće polemisati sa bjeguncima, bilo da je riječ o stvarnim likovima ili proizvodu vještačke inteligencije.

Miloš Medenica je iz kućnog pritvora, u kojem je boravio od 17. oktobra prošle godine nakon što je napustio Istražni zatvor u Spužu, pobjegao uoči izricanja presude u Višem sudu u Podgorici 28. januara.

On je tada osuđen na 10 godina i dva mjeseca zatvorske kazne, kao i na 50.000 eura, jer je, obrazložila je sutkinja Vesna Kovačević, dokazano da je počinio krivična djela – organizovanje kriminalne grupe, šverc cigareta, protivzakoniti uticaj putem pomaganja i sprečavanje dokazivanja.

R.GRBIĆ  

POVEZANE VIJESTI
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare
IZDVAJAMO
POLITIKA
CRNA HRONIKA
UZ PODRŠKU EUROPOLA U CRNOJ GORI I NJEMAČKOJ SPROVEDENA MEĐUNARODNA AKCIJA

“Pao” i jedan od vođa balkanskog kartela – U Podgorici uhapšen Svetislav Filipović

Evropska AGENCIJA za sprovođenje zakona PREDUHITRILA UPRAVU POLICIJE U IZNOŠENJU INFORMACIJA O DANAŠNJOJ MEĐUNARODNOJ AKCIJI

FOTO – EUROPOL: Uhapšeno 12 osumnjičenih za šverc kokaina i kanabisa

"država bila pretvorena u privatni porodični projekat"

Minić: Prava ušteda bi bila da je Milutin Simović naučio bar jedan strani jezik