„Kavčani“ su, kako je Alo! juče otkrio, predsjednika Srbije planirali da ubiju ovog mjeseca snajperskom puškom koja je iz magacina u Slovačkoj transportovana u Bugarsku. Oružje je tamo čekalo Čečena da ga preuzme i unese u Srbiju da bi obavio posao. Dogovor je najprije bio da plaćenik dobije keš, međutim, kasnije se dogovorio sa vođom „kavčana“ da mu ipak isplati kokainom.
– Zvicer i njegovi saradnici su često na taj način ugovarali prljave poslove i monstruozne zločine. Tako su prodavali i oružje koje su krili u magacinu u Bratislavi koji je policija otkrila. Slali su ga u Holandiju, Sloveniju, Crnu Goru, Španiju i u ostale evropske zemlje. Upravo su snajpersku pušku iz tog objekta poslali i u Bugarsku i čekali da je ubica preuzme. Sumnja se da je Čečen tražio da mu se plati kokainom jer bi njegova cijena mogla da poraste na crnom tržištu, što znači da bi mogao da zaradi i više od milion eura – navodi izvor.
Čečen M. B. je, podsjeća Alo, ubica sa velikim iskustvom, budući da je prošao ratišta u svojoj državi. Angažovao ga je Zvicerov odbjeglil kum pod nadimkom Miki Plavi Debeli. Na potjernici je Srbije, Hrvatske i Kipra zbog brojnih zločina. Pominje se i da je nekadašnji član pljačkaške bande „Pink panteri“. Pomoć pri likvidaciji predsjednika Srbije Čečenu je trebalo da pruži 15 „kavčana“ koje je angažovao upravo Miki Plavi Debeli. Svakom od njih dodijeljen je različiti zadatak. Jedni su bili zaduženi da mu obezbijede skrovište, drugi da ga snabdijevaju hranom, dok je dio grupe analizirao Vučićevo kretanje i pravio plan bjekstva nakon zločina.
Skladištem u Bratislavi iz kojeg je poslata snajperska puška za ubistvo šefa države navodno je upravljao Filip Vrzić, šef slovenačkog ogranka kavačkog klana i Zvicerova desna ruka. Policija je ubrzo saznala i da je imao pomoć srpskog državljanina, koji je vukao konce iz pritvora.











