“Na graničnom prelazu Dračenovac, opština Rožaje, prilikom ulaska u Crnu Goru izvršen je pregled vozila marke BMW, njemačkih registarskih oznaka, kojim je upravljao E.K. (25), državljanin Srbije, dok se kao saputnik u vozilu nalazio R.R. (26), takođe državljanin Srbije. Tokom pregleda vozila, u ličnom prtljagu R.R. pronađen je veći iznos novca – 29.595 eura – za koji imenovani nije mogao da pruži dokaz o porijeklu, niti ga je prijavio prilikom kontrole od strane službenika policije i carine na graničnom prelazu”, navedeno je u saopštenju.
Državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Rožajama naložio je da se R.R. uhapsi zbog sumnje da je počinio krivično djelo pranje novca.

Policija je saopštila da je, u saradnji sa službenicima Uprave carina, u mjestu Ribarevine, opština Bijelo Polje, zaustavila i kontrolisala kamion podgoričkih registarskih oznaka kojim je upravljao M.P. (36) iz Podgorice i pronašla oko pet hiljada predmeta alkoholne ambalaže za koje M.P. nije posjedovao prateću dokumentaciju.
Službenici Uprave carina oduzeli su robu koja je, kako navode, procijenjena na iznos od oko 3.500 eura.
“Sa događajem je upoznat državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Bijelom Polju, koji je naložio da se protiv M.P. podnese krivična prijava zbog sumnje da je počinio krivično djelo nedozvoljena trgovina”, predočila je policija.


















