“Kontrolom D.J. (19), državljanina Njemačke, F.M. (19), državljanina Kosova, i S.M. (42), državljanina Republike Srbije, pronađena je opojna droga marihuana. Navedena lica su lišena slobode zbog počinjenih prekršaja iz Zakona o sprečavanju zloupotrebe droga i privedena Sudu za prekršaje u Ulcinju”, navodi se u saopštenju.
Tokom sprovedenih aktivnosti, kako dodaju iz policije, zatečeno je i 19 stranih državljana koji nijesu imali prijavljen boravak u Crnoj Gori. Oni su predati inspektorima za strance radi preduzimanja daljih mjera i radnji iz njihove nadležnosti.
Na području Ulcinja sprovedene su i pojačane saobraćajne kontrole, tokom kojih su uhapšene tri osobe.
“Službenici policije su kontrolisali vozilo beogradskih registarskih oznaka kojim je upravljao S.S. (22), državljanin Republike Srbije. Izvršenim alkotestiranjem utvrđeno je da je upravljao vozilom pod dejstvom alkohola u organizmu, nakon čega je lišen slobode zbog počinjenog prekršaja iz Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima. Takođe, lišen je slobode M.N. (35) iz Budve, koji je odbio da se podvrgne testiranju na prisustvo psihoaktivnih supstanci u organizmu. Zbog upravljanja vozilom pod dejstvom kokaina, nakon izvršenog testiranja kojim je utvrđeno prisustvo ove psihoaktivne supstance u organizmu, lišen je slobode DŽ.D. (26) iz Rožaja”, stoji u saopštenju.
Iz Uprave policije poručuju da njihovi službenici nastavljaju sa sprovođenjem pojačanih kontrola na području Ulcinja i drugih primorskih opština, sa ciljem očuvanja stabilnog javnog reda i mira, unapređenja bezbjednosti građana i turista, kao i sprečavanja svih oblika protivpravnog ponašanja.











