On je kazao da zaštitu Vražjeg i Ribljeg jezera treba sagledati sveobuhvatno, imajući u vidu njihove prirodne, pejzažne i kulturno-istorijske vrijednosti, ali i značaj koji ovaj prostor ima za lokalnu zajednicu i održivi razvoj sjevera Crne Gore.
„Vražje i Riblje jezero predstavljaju vrijedan dio prirodnog i kulturnog nasljeđa ovog područja i smatram da je važno otvoriti pitanje njihovog dugoročnog i kvalitetnog očuvanja. Jedna od mogućnosti jeste i eventualno proširenje granica Nacionalnog parka „Durmitor“ na ovaj prostor“, kazao je Ćulafić.
On je podsjetio da kategorija nacionalnog parka podrazumijeva očuvanje prirodnih vrijednosti, ali i kulturno-istorijskog nasljeđa, pejzažnih karakteristika i drugih vrijednosti prostora koji se štiti.
„Naš pristup je da se o zaštiti Vražjeg i Ribljeg jezera odlučuje na osnovu struke, relevantnih podataka i u otvorenom dijalogu sa svim zainteresovanim stranama. U proces ćemo uključiti nadležne institucije, stručnu javnost, lokalnu zajednicu i zainteresovane građane, kako bismo došli do najboljeg i dugoročno održivog rješenja“, poručio je Ćulafić.











