"Čuvari plaže"

FOTO – Protest ispred Skupštine, Ćalović Marković: “Poslanici, imali ste nekad kičmu, je li moguće da vam se od fotelja iskrivila”

Građani i predstavnici NVO sektora okupili su se ispred Skupštine Crne Gore, uoči sjednice parlamenta na kojoj će poslanici raspravljati o Sporazumu sa Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Nezadovoljni su jer smatraju da Sporazum o saradnji u oblasti turizma i razvoja nekretnina između Vlade Crne Gore i UAE predstavlja opasnost za javni interes, ustavni poredak i evropski put Crne Gore.

Jovana Janjušević ispred Centra za zaštitu i proučavanje ptica (CZIP), kazala je da se danas priroda, pravda i demokratija pripremaju za posljednji trzaj. 

Foto: Filip Filipović, Adria

“Ekološka Crna Gora rođena 1991. podignuta je na obećanjima o zaštiti prirode, ali je nakon duge i teške bolesti korupcije, podrivanjem zakona i nedemokratskim metodama autokratije kojima danas svjedočimo, preminula je 2025. u jeku mladosti u 34 godini, nakon što će Vlada potpisati Sporazum sa UAE”, kazala je Janjušević.

Izvršna direktorica MANS-a Vanja Ćalović Marković je poručila da su poslanici koju su se tokom bivšeg režima rame uz rame borili sa građanima da se zaštiti prostor Crne Gore, ostali bez kičme i obraza.

Foto: Filip Filipović, Adria

“Građani će se boriti, ujedinili su cijelu Crnu Goru, sve vjere, sve nacije, sva politička opredjeljenja, svi su za to da naši biseri ostanu nama, građanima Crne Gore, a ne da budemo njihovi konobari, kuvari i sobarice”, rekla je ona.

Ona je poručila poslanicima parlamentarne “da su nekad imali kičmu”.

“Je li moguće da vam se svima od tih fotelja iskrivila. Birali smo vas da radite u našem, a ne u vašem interesu i interesu bilo kojeg investitora. Ako danas izaberete svoje džepove, umjesto građana, budite sigurni da nećemo stati. Branili smo Taru i odbranili, branićemo i naše more”, poručila je Čalović Marković.

Izvršna direktorica Centra za istraživačko novinarstvo Crne Gore (CIN-CG) Milka Tadić Mijović je rekla da je ovo borba za Crnu Goru.

Izvršni direktor NVO “35mm” Darko Ivanović je kazao kako je očigledno da “neki misle da je crnogorski glasač glup, zaokruži jednom u četiri godine i pusti da se bahate”.

Foto: Filip Filipović

Aktivisti su ispred parlamenta položili cvijeće i vijence, na kojima je pisalo”Posljednji pozdrav od majke prirode” odnosno “Posljednji pozdrav od demokratije”.

Podijelite članak
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
apelacioni sud odbio žalbe sdt-a i branilaca petorice optuženih za šverc droge

POTVRĐENA presuda: Zviceru i grupi 54 godine zatvora

Potvrđenom presudom, Zvicer je, kao organizator kriminalne grupe, osuđen na jedinstvenu kaznu zatvora od 16 godina, a pripadnici njegove kriminalne...
12:49
pisani otpravak odluke sutkinje kovačević dostavljen braniocima bivše šefice pravosuđa

Presuda putovala četiri mjeseca: Nakon SDT-a, žalbu piše i Medenica

Tada je počeo da teče petnaestodnevni rok u kojem Medeničini advokati treba da izjave žalbu Apelacionom sudu Crne Gore, koji...
07:00
bivši policijski i službenik anb-a danas pred sudom tvrdio da je iskonstruisao dio ranijeg iskaza u tužilaštvu

PREOKRET – Golubović: Htio sam samo da se spasim pritvora, nijesam birao sredstva

Golubović, koji je optužen da je sa vlasnikom Auto-centra “Rokšped”, odbjeglim Sanderom Stanajem, organizovao kriminalnu grupu švercera cigareta, tako se...
14:18
svjedočenjem arhitekte iz srbije nastavljeno suđenje bivšem policijskom funkcioneru

Petrović: Policija me je otela na aerodromu, sa Lazovićem nikakav posao nijesam imao, Bokan i Ivanović su mi partneri, a ne pajtosi

On je svjedočio u postupku protiv bivšeg policijskog funkcionera Zorana Lazovića, optuženog da je na čelu kriminalne organizacije koja je,...
11:15