Uz podršku Sportsko-rekreativnog centra Bar

IPO Crne Gore realizovala webinar o kriznom menadžmentu

Internacionalna policijska organizacija Crne Gore uz logističku podršku Sportsko-rekreativnog centra Bar uspješno je organizovala online predavanje-webinar na temu „Krizni menadžment, prepoznavanje i upravljanje kriznim situacijama i krizno komuniciranje".

Kako su saopštili organizatori, predavanje je održala direktorica za bezbjednost, prevenciju i edukaciju u IPO Crne Gore, prof. dr Vesna Ratković, koja je svojim bogatim iskustvom i ekspertizom pružila vrijedan uvid u savremene pristupe upravljanju kriznim situacijama. U okviru organizacije i realizacije ovog webinara učestvovali su i izvršni direktor i generalni sekretar IPO CG Momčilo Šćekić i Boris Janković.

“Ovaj edukativni događaj imao je za cilj da učesnicima približi značaj pravovremenog prepoznavanja kriznih situacija, kao i adekvatnog reagovanja i komunikacije u izazovnim okolnostima. Kroz predavanje je posebno naglašena važnost blagovremenog uočavanja potencijalnih rizika, donošenja brzih i efikasnih odluka, kao i koordinisanog djelovanja u kriznim situacijama. Takođe, govorilo se o značaju jasne, tačne i odgovorne komunikacije sa javnošću, kako bi se spriječilo širenje panike i dezinformacija, te očuvalo povjerenje građana. Kroz stručno i sadržajno izlaganje, učesnici su imali priliku da steknu nova znanja i unaprijede svoje kompetencije u oblasti kriznog menadžmenta”, navodi se u saopštenju.

Iz IPO Crne Gore upućuju posebnu zahvalnost osoblju Sportsko-rekreativnog centra Bar i direktoru Božidaru Jankoviću, na pruženoj podršci, prepoznavanju značaja ove edukacije i doprinosu njenoj realizaciji.

“Njihova spremnost da podrže ovakve inicijative predstavlja važan korak ka jačanju svijesti o bezbjednosti i unapređenju znanja od značaja za društvo i širu zajednicu. Internacionalna policijska organizacija Crne Gore nastavlja sa realizacijom edukativnih aktivnosti, sa ciljem jačanja bezbjednosne kulture i unapređenja znanja u oblasti bezbjednosti. Da zajedno gradimo bezbjedniju i ljepšu budućnost”, zaključuje se u saopštenju.

Podijelite članak
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare
"najveći izazovi - promjene Ustava"

Božović: Crna Gora sve bliža EU, ali ključni izazovi tek predstoje

Ministar pravde Bojan Božović rekao je za Euronews da je potpuno prirodno da pregovaračka poglavlja 23 i 24 budu u...
18:36
zbog iznude i mučenja hrvatskog biznismena

“Kavčani” osuđeni u Beču: “Sve je to fotošop i vještačka inteligencija”

Jedan hrvatski biznismen je u martu 2020. godine bio namamljen u Beč, gdje je u jednom apartmanu u centru grada...
17:34