OZBILJAN SAOBRAĆAJNI PROBLEM

Kad se autobuska stajališta pretvore u parking: Inspekcija kaznila više od 60 vozača u Podgorici

Od početka godine do 1. aprila Uprava za inspekcijske poslove Glavnog grada izdala je više od 60 kazni zbog nepropisnog parkiranja na autobuskim stajalištima, kazao je Gradskoj direktor Uprave Branko Kovačević.
Foto: Gradski

Nepropisno parkiranje vozila na autobuskim stajalištima u Podgorici predstavlja ozbiljan problem kako za putnike koji koriste tu vrstu prevoza, vozače autobusa, ali i ostale učesnike u saobraćaju, saglasni su sagovornici Gradske.

Građani kažu da imaju razumijevanja za kratko zadržavanje automobila, ali ne i za korišćenje stajališta za parkiranje. Ističu da im nesavjesni vozači ugrožavaju bezbjednost, posebno kada su djeca sa njima.

Iz Uprave za inspekcijske poslove najavljuju i izmjene Zakona o bezbjednosti saobraćaja, ali i akcije koje će sprovoditi u saradnji sa policijom.

„Od početka godine do 1. aprila zbog nepropisnog parkiranja kažnjena su 62 nesavjesna vozača“, kazao je Kovačević.

Ističe da ih nedostatak kadra sprečava da budu efikasniji u radu.

„Umnogome ometaju i prave probleme kako autobusima, tako i građanima, odnosno putnicima koji žele da se prevoze autobusom. Koliko nam dozvoljavaju skromni kapaciteti radimo kontrole, ali se trudimo da to bude po nekoliko puta u toku dana. Koliko god možemo kažnjavamo vozače koji se nesavjesno ponašaju u saobraćaju“, istakao je Kovačević.

On vidi rješenje u pooštravanju kaznene politike i edukaciji građana.

„Posljednjih par mjeseci radimo na izmjenama Zakona o bezbjednosti saobraćaja koji uključuje i ovaj segment. To je, prije svega, na povećanju kazni, ažurnosti kada je riječ o kontrolama. Imaćemo zajedničke akcije koje ćemo sprovoditi u narednom periodu zajedno sa saobraćajnom policijom. Dogovorili smo se da već od 15. aprila krenemo sa tim akcijama“, kazao je Kovačević.

Iz Uprave za inspekcijske poslove apeluju na građane da se savjesno ponašaju i doprinesu cjelokupnoj bezbjednosti u saobraćaju.

Upaljena sva četiri pokazivača pravca, odnosno žmigavca, za brojne podgoričke vozače su dovoljan alibi da se parkiraju gdje ne bi smjeli.

Uslijed te pojave često su blokirana autobuska stajališta. To autobusima onemogućava prilaz, ali i prijem i iskrcavanje putnika na autobuskim stajalištima. Zbog toga autobusi staju na kolovoz, gdje primaju putnike, što stvara dodatne gužve.

Na udaljenosti manjoj od 15 metara od autobuskog stajališta, kao i na samom autobuskom stajalištu zabranjeno je zaustavljanje i parkiranje.

Podijelite članak
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
sinoć na karabuškom polju

Zapaljen automobil policajca Marka Boškovića

To je drugi slučaj u proteklih nedjelju dana da je imovina policijskih službenika na udaru, prema nezvaničnim informacijama portala Adria,...
15:58
u višem sudu u podgorici nastavljeno suđenje navodnim švercerima cigareta

Perić: Nakon hapšenja su mi prijetili “betoniranjem” u Spužu ako ne potvrdim sve za Stanaje

Odbacujući optužbe da je član navodne kriminalne grupe koju su, tvrde u Specijalnom državnom tužilaštvu, formirali bivši policijski i službenik...
13:50
presuda sutkinje višeg suda u podgorici vesne kovačević

Ubistvo Šćepana Roganovića: Mili Bajramović osuđen na 40 godina zatvora

Presudu je izrekla sutkinja Višeg suda u Podgorici Vesna Kovačević pred čijim tročlanim vijećem se vodio postupak protiv kriminalne grupe...
14:18
nastavljeno suđenje bivšem čelniku vladinog resora poljoprivrede i ruralnog razvoja

SVJEDOK: Simović nije jedini ministar s kojim sam se srijetao po restoranima

Nakon upornog insistiranja tužioca Siniše Milića da kaže sa kim se od ministara još susretao, taj svjedok je kazao da...
12:51